6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Wrocław i Dolny Śląsk sprzyjają start-upom. Jest ich tutaj najwięcej w Polsce

WARTO PRZECZYTAĆ

Ósma edycja raportu „Polskie start-upy” wykazała, że województwo dolnośląskie może pochwalić się największą ilością start-upów w całej Polsce. Działa tu aż 21 proc. wszystkich takich firm. Wrocław i Dolny Śląsk to polska „Dolina Krzemowa”?

Start-upy wdrażają nowatorskie technologie. Większość z nich to młode firmy, zatrudniające jedynie kilku pracowników na stałe. Aż 21 proc. takich biznesów funkcjonuje właśnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, co czyni tereny liderem nowoczesnych rozwiązań.

Wrocław od lat pracuje na miano start-upowej stolicy Polski. Kolejne edycje naszego raportu wskazują, że ekosystem start-upowy ma się tu bardzo dobrze. Województwo dolnośląskie przoduje, jeśli chodzi o liczbę innowacyjnych spółek i od kilku lat dzielnie walczy z Warszawą o miano „polskiej Doliny Krzemowej” – mówi Tomasz Snażyk, prezes fundacji Startup Poland, która przygotowała raport „Polskie Startupy 2022”.

Stolica kraju i tereny województwa mazowieckiego w zestawieniu znalazły się na drugim miejscu, z 20 proc. zarejestrowanych start-upów. Sprawia to, że Wrocław i Warszawa idą łeb w łeb pod tym względem. Podium zamyka Kraków wraz z Małopolską, z trochę niższym wynikiem na poziomie 10 proc.

To potwierdza, że możemy czuć się liderem i pokazuje, że Polska jako miejsce rozwoju start-upów jest coraz bardziej zauważana – mówiła Magdalena Okulowska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI