To już 5. rok społecznej wymiany książek pod szyldem miejskiej kampanii “Wrocław nie marnuje”. Bookcrossing cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym mieście. Stąd, powstają nowe miejsca do bezpłatnej wymiany egzemplarzy literatury.
Rozwijająca się od 2019 roku we Wrocławiu inicjatywa bezpłatnej wymiany książek nabiera coraz większego rozpędu. Urząd Miejski Wrocław zapewnił więc dodatkowe regały z książkami w ośmiu swoich budynkach.
Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną
W tym roku, w ramach kontynuowania kampanii „Wrocław nie marnuje”, Urząd Miejski nawiązał współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną, dzięki której do obiegu bookcrossingowego może trafić mnóstwo książek. Tym samym, istniejące i nowo powstałe punkty wymiany książek zostały uzupełnione o kolejne pozycje, które mają zachęcać mieszkańców do aktywnego udziału w akcji.
Wrocław nie marnuje – dodatkowe przestrzenie do bookcrossingu
Ponieważ zainteresowanie akcją “Wrocław nie marnuje – Bookcrossing” rośnie, zrodził się pomysł, aby poszerzyć dostępność bezpłatnej wymiany książek. Punkty mają się więc znaleźć także na beach barach, plażach miejskich, w parkach śniadaniowych oraz Rodzinnych Ogródkach Działkowych. Miasto, chcąc popularyzować ideę bookcrossingu podjęło się współpracy z właścicielami plaż miejskich i barów. Przedstawiciele stref wypoczynku i relaksu z zaangażowaniem podeszli do tej kwestii. Wykonali więc skrzynki z książkami dla wszystkich odwiedzających.
Aktualne miejsca ze skrzynkami bookcrossingowymi:
- Basen Beach Bar – ul. Pasterska
- Barbarka – Wyspa słodowa
- Ponton – Wyspa słodowa
- Wyspa Tamka – Wyspa Tamka
- Gaj Chillout Bar – ul. Świeradowska
- Forest Bar – Kamienna
Pamiętaj, że jeśli myślisz o tym, aby odwiedzić dane miejsce, weź ze sobą książkę do wymiany. Takie zachowanie napędza inicjatywę. Przynieś i podziel się, to nie tylko hasło, ale przede wszystkim dobra praktyka!
Zobacz także: Rusza sprzedaż biletów na trasę Sanah. Wokalistka da koncert we Wrocławiu!.