Ładowanie

25 czerwca z okazji Dnia Psa w schronisku odbędzie się kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt, a na Pergoli spacery z psami do adopcji.

Wrocław świętuje Dzień Psa. W niedzielę odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia

Joanna Bim 23 czerwca, 2023

25 czerwca z okazji Dnia Psa w schronisku odbędzie się kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt, a na Pergoli spacery z psami do adopcji. Spacery z psami do adopcji, fot. UM Wrocławia

Szukasz przyjaciela na całe życie? Rozważ adopcję psa z wrocławskiego schroniska! W niedzielę, 25 czerwca przy ul. Ślazowej odbędzie się charytatywny kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt, któremu towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Tego samego dnia na terenach Pergoli w Hali Stulecia organizowane są spacery ze wspaniałymi psiakami do adopcji.

25 czerwca z okazji Dnia Psa w schronisku odbędzie się kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt, a na Pergoli spacery z psami do adopcji.
Dzień Psa, fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

W Polsce Dzień Psa świętowany jest 1 lipca, jednak w tym roku we Wrocławiu święto czworonogów będzie obchodzone już w ten weekend. W niedzielę, 25 czerwca zaplanowano dwa wydarzenia, które mają zachęcić mieszkańców do adopcji psiaków. We wrocławskim schronisku wciąż znajduje się mnóstwo zwierząt, które czekają tylko na to, aby kogoś pokochać.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dzień Psa w schronisku

W niedzielę, 25 czerwca schronisko przy ul. Ślazowej po raz szósty będzie świętować Dzień Psa. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11:00- 15:00. W programie m.in.:

  • porady behawiorysty Tomka Wolańskiego z Dog’s Way – Szkolenie psów oraz wykład: „Jak mądrze wybrać psa do adopcji?”,
  • konkursy dla czworonogów i ludzi,
  • spacer z wolontariuszami schroniska,
  • charytatywny kiermasz na rzecz schroniskowych podopiecznych (do kupienia są m.in. schroniskowe koszulki, torby promujące adopcje, słodkie wypieki, vouchery na usługi, rękodzieło, książki i inne przedmioty przekazane przez darczyńców)

Spacery z psami na Pergoli

25 czerwca, między godziną 12:00 a 13:00 na terenach Pergoli w Hali Stulecia odbędzie się wspólny spacer psów do adopcji wraz z wolontariuszami oraz mieszkańcami. Do przygarnięcia jest 12 czworonogów. Wydarzenie organizowane jest w ramach trzeciej edycji projektu „Inicjatywa Drugi Dom” przez Grupę Ratuj oraz Konsulat Honorowy Estonii we Wrocławiu. Akcja kolejny raz promuje adopcje zwierząt.

Każde zwierzę zasługuje na miłość i bezpieczne miejsce do życia. Adopcja to jeden z najszlachetniejszych gestów, jakie możemy pokazać tym bezbronnych stworzeniom. Bądźmy częścią zmiany – mówi Konsul Waldemar Siemiński, wieloletni popularyzator adopcji psów ze schroniska.

CZYTAJ WIĘCEJ:  27-latka z Wrocławia zaginęła na greckiej wyspie Kos. Mogła zostać porwana

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, który w drugiej edycji spacerował z niewidomym psem z Ukrainy.

Adopcja psa to jedno z najpiękniejszych czynów, jakie możemy dokonać. Każde zwierzę zasługuje na miłość i bezpieczne miejsce do życia. Dziękuję Panu Konsulowi Siemińskiemu, wszystkim wolontariuszom i każdemu, któremu dobro zwierząt jest zawsze bliskie – mówi prezydent Jacek Sutryk.

Przy Hali Stulecia wolontariusze opowiedzą o warunkach adopcji oraz o tym, jak wygląda życie z adoptowanym zwierzęciem.

Taka decyzja powinna być przemyślana i dobra dla wszystkich stron. Adopcja psa to wielka decyzja, ale to decyzja, która może przynieść nieskończone korzyści. Każdy z naszych podopiecznych ma wiele miłości do zaoferowania i może stać się najlepszym przyjacielem dla swojego nowego opiekuna – mówią wolontariusze.

Do udziału w niedzielnym wydarzeniu zaproszono także przedstawicieli korpusu dyplomatycznego działającego we Wrocławiu. Gościem honorowym będzie Yurii Tokar – Konsul Generalny Ukrainy.

 – Z wielką radością dołączam do Inicjatywy Drugi Dom, wydarzenia o tak wielkim znaczeniu. Te 12 psów, które czekają na adopcję, to 12 niepowtarzalnych historii, każda z nich wartej szczęśliwego zakończenia. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę przyczynić się do tej szlachetnej misji. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom, każdy z tych psów znajdzie swój ‘Drugi Dom’ – miejsce, gdzie będzie kochany, bezpieczny i szczęśliwy – mówi Tokar.

Tagi