7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Wrocław Winter Cup 2023

WARTO PRZECZYTAĆ

Wkrótce Wrocław stanie się stolicą młodzieżowej piłki nożnej. W ostatni weekend lutego (sobota-niedziela, 25-26 lutego) odbędzie się trzecia edycja turnieju Wrocław Winter Cup, który organizowany jest przez agencję Around The Sport i Akademię Śląska.

Wrocław Winter Cup 2023 – 25-26 lutego

Tegoroczny turniej będzie już III edycją Wrocław Winter Cup. W zawodach weźmie udział ponad 3000 zawodniczek i zawodników, którzy będą reprezentować ponad 200 drużyny z 11 krajów. W weekend 25-26 lutego odbędzie się ponad 1000 meczów na 32 boiskach w 7 wrocławskich lokalizacjach, a zmagania odbędą się pod czujnym okiem 60 licencjonowanych arbitrów. Rywalizacja odbywać się będzie w 10 grupach wiekowych – 9 męskich i 1 żeńskiej.

– Przez osiem lat pracowałem dla podobnej holenderskiej agencji i tam również organizowaliśmy turnieje dla młodych adeptów piłki nożnej. Pandemia nam trochę pokrzyżowała plany, ale tylko na moment, bo postanowiliśmy założyć własną działalność i powołać do życia agencję Around The Sport – mówi Mateusz Zieliński z agencji Around The Sport, główny organizator zawodów.

– Pandemia wstrzymała na kilka miesięcy zawody młodzieżowe, nie odbywały się właściwie żadne turnieje, więc Wrocław Winter Cup 2021 – wyłącznie w polskiej obsadzie – był odpowiedzią na to zapotrzebowanie. W kolejnym roku zawody cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem – dodaje.

W I edycji zawodów wzięło udział 80 drużyn, a w poprzednim roku to już 144 ekipy. Tegoroczny turniej swoją obecnością zaszczyci ponad 200 zespołów!

Uznane marki i 7 wrocławskich lokalizacji

Wśród uczestników znajdziemy reprezentacje wielkich polskich firm, takich jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin czy Zagłębie Lubin, ale nie zabraknie ekip zagranicznych. W turnieju wezmą udział m.in. brytyjski Watford, szwedzkie Hammarby, Bohemians Praga z Czech czy Vilnus Football Academy z Litwy.

– Można powiedzieć, że to jeden z największych zimowych turniejów młodzieżowych w Europie. Młodzi zawodnicy będą obserwowani przez wielu skautów, a także przez selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski – dodaje Mateusz Zieliński.

Zobacz również:  Wojskowi gromią Start Lublin

Turniej odbywać się będą w 7 wrocławskich lokalizacjach, m.in. w Centrum Piłkarskim Ślęzy na Kłokoczycach, na boiskach Stadionu Olimpijskiego (w tym również na płycie głównej obiektu), na obiektach przy hotelu GEM, na boiskach Na Niskich Łąkach czy w kompleksie sportowym przy ulicy Racławickiej.

– To jeden z większych turniejów, w jakim nasze drużyny biorą udział. To także święto piłki młodzieżowej w naszym mieście czy nawet naszym regionie, bo nie zabraknie zespołów z Wrocławia czy Dolnego Śląska. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej inicjatywie jako współorganizator i mamy nadzieję, że i w tym roku rywalizacja będzie stała na bardzo dobrym poziomie, jak to miało miejsce w poprzednich latach – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. sportowych Śląska Wrocław.

Co ciekawe i ważne, zdecydowana większość spotkań będzie transmitowana online na kanale Around The Sport na YouTubie.

Naturalnie w zawodach nie zabraknie zespołów Akademii Śląska Wrocław. Mecze odbywać się będą 25 i 26 lutego, a szczegółowy terminarz będzie wkrótce dostępny na fanpage’u Around The Sport na Facebooku.

Czytaj także:

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI