Ładowanie

Wrocław wzbudza zachwyt wśród przyjezdnych. Doceniły go chorwackie media.

23 września, 2023

Fot. Flickr

Wrocław, urocza stolica Dolnego Śląska, ostatnio stał się obiektem zachwytu chorwackiej telewizji N1. Zagraniczne media odwiedziły miasto i nie kryły podziwu wobec jego architektury, historii oraz kuchni.

Robert Daczeszin, autor materiału chorwackiej telewizji N1, podkreśla, że choć zwiedził już wiele europejskich metropolii, to Wrocław jego zdaniem jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych miejsc na kontynencie. Zauważa także, że miasto, mimo że jest doceniane, nie ma aż takiej frekwencji turystycznej, na jaką zasługuje.

Każdy, kto chce znaleźć się we wciąż nie do końca odkrytym miejscu w Europie, oferującym przepiękną architekturę, przystępne ceny, pyszne jedzenie i wiele ciekawostek, musi odwiedzić położony na południu Polski Wrocław. […] Wrocław ma aż 12 rzek i dopływów, 21 wysp i ponad 300 mostów, a dzięki przyjemnej atmosferze i przystępnym cenom jest jednym z ulubionych miast do życia w Polsce, a może i nawet w regionie — czytamy na stronie n1info.hr.

Telewizja N1 nie mogła również przejść obojętnie obok uroku wrocławskiego Starego Miasta. Furorę zrobiły oczywiście także krasnale.

Stare Miasto jest jednym z najpiękniejszych w Europie, jego ozdobą jest ratusz z niezwykłym zegarem i katedra, z której roztacza się wspaniały widok […]. Spacerując po mieście, można spotkać także setki niezwykłych mieszkańców — małe figurki krasnoludków — dodaje serwis.

Wizyta chorwackiej telewizji N1 we Wrocławiu może przyczynić się do zwiększenia liczby turystów odkrywających tę europejską perełkę.

Tagi