7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Wrocław zachęca obywateli Ukrainy do szczepień dzieci i młodzieży

WARTO PRZECZYTAĆ

Powstała kampania edukacyjna dla obywateli Ukrainy informująca o obowiązkowych i bezpłatnych szczepieniach dla wszystkich dzieci i młodzieży do 19 roku życia. Animacje będzie można zobaczyć w pojazdach komunikacji miejskiej i w Centrach Obsługi Mieszkańca.

Kampania edukacyjna w MPK Wrocław. Fot. materiały prasowe

Szczepienia dla dzieci i młodzieży

Szczepienia dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia są bezpłatne i przeprowadzane na terenie placówek podstawowej opieki zdrowotnej. Program Szczepień Ochronnych opracowywany jest co roku przez Główny Inspektorat Sanitarny.

– Kalendarz szczepień w Polsce jest zbliżony do tego, który obowiązuje w Ukrainie. Okazuje się jednak, że stopień zaszczepienia tamtejszego społeczeństwa nie jest optymalny. Dlatego chcemy dotrzeć z informacją do jak największej liczby nowych mieszkańców Wrocławia. – informowała Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia UMW.

Wrocław chce dotrzeć z informacją o szczepieniach do obywateli Ukrainy. W tym celu powstała kampania edukacyjna, która finansowana jest przez UNICEF.

– Najmłodszych należy zaszczepić z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jest taki obowiązek. Po drugie i najistotniejsze, ze względu na ich zdrowie i zagwarantowanie im odpowiedniej ochrony przed chorobami zakaźnymi i powikłaniami. Dzieci powinny być zaszczepione, aby móc chodzić do szkoły i bezpiecznie funkcjonować wśród rówieśników – przypominała lek. med. Edwin Kuźnik z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Kampania edukacyjna we Wrocławiu  

Kampania prowadzona jest przez Wydział Promocji Miasta i Turystyki oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych. W ramach niej w sferze miejskiej funkcjonuje:

  • animacja na ekranach MPK
  • animacja/grafiki w salach Centrach Obsługi Mieszkańców  
  • grafiki na kasownikach i biletomatach
  • książeczka dla dzieci pt. „Serhij się szczepi i krasnal igiełka też!”

    Wkładką publikacji “Serhij się szczepi i krasnal igiełka też!” jest informacja o opiece zdrowotnej w Polsce, o przysługujących prawach i obowiązkach, gdzie szukać informacji, gdzie znaleźć  najbliższą przychodnię oraz kalendarz szczepień. Publikacja będzie dostępna na stronie wroclaw.pl do pobrania. W wersji wydrukowanej zostanie dostarczona do punktów noclegowych, Fundacji Ukraina i Przejścia Dialog, przychodni SP ZOZ Wrocławskie Centrum Zdrowia, Neuromedu, Żłobków, Wrocławskiego NFZ, COMY.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI