7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Wrocławianki wywalczyły 3 medale na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

WARTO PRZECZYTAĆ

Zakończyły się zmagania na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Polscy sportowcy przywieźli z Monachium 14 medali. Spośród nich 3 krążki trafiły do rąk wrocławianek – Natalii Kaczmarek i Sofii Ennaoui.

Sofia Ennaoui wywalczyła brąz w biegu na 1500 metrów. Fot. Marta Gorczyńska

Polacy zdobyli podczas zawodów 14 medali, dzięki czemu zdobyli 6. miejsce w końcowej klasyfikacji. Z wygranych mogły cieszyć się dwie zawodniczki pochodzące z Wrocławia – Natalia Kaczmarek i Sofia Ennaoui.

Dwa srebra dla Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek to zawodniczka klubu AZS AWF Wrocław. Z Mistrzostw Europy wywalczyła dwa srebrne medale – jeden za bieg indywidualny na 400 metrów, a drugi zespołowo za sztafetę 4×400 metrów. Podopieczne Aleksandra Matusińskiego w finałowym biegu uległy jedynie reprezentantkom Holandii. Natalia Kaczmarek pobiegła na ostatniej zmianie, zapewniając drużynie srebro na mistrzostwach. Drugi medal lekkoatletka odebrała za bieg indywidualny (z wynikiem 49,94). Warto wspomnieć, że tuż przed mistrzostwami Natalia pobiła swój rekord życiowy na dystansie 400 metrów. 6 sierpnia 2022 roku na mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie pobiegła z czasem 49,86 i ustanowiła tym drugi najlepszy wynik w historii polskiej lekkoatletyki.

Idąc na start myślałam, że srebro biorę w ciemno. Dałam z siebie wszystko i jak na siebie bardzo mocno zaczęłam bieg. Udało się zdobyć srebrny medal, więc jestem bardzo szczęśliwa – mówiła tuż po biegu Natalia Kaczmarek na antenie TVP Sport.

Brąz dla Sofii Ennaoui

Brązowy medal w biegu na 1500 metrów otrzymała Sofia Ennaoui. Ten ogromny sukces przyniósł jej wiele radości. Lekkoatletka stanęła do rywalizacji po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją.

– Dla mnie ten brąz znaczy w tym momencie tyle samo, co złoty medal. To symbol ciężkiej pracy, wiary, wielu wyrzeczeń, ogromnej woli walki i miłości do mojej ukochanej dyscypliny sportu. Jestem dzisiaj z siebie szalenie dumna, tak po prostu – poinformowała Sofia Ennaoui.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI