12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Braki kadrowe we wrocławskich szkołach. Rozwiązaniem nauczyciele z Ukrainy?

WARTO PRZECZYTAĆ

Baza ukraińskich nauczycieli i pomocy nauczyciela ma na celu szybkie skontaktowanie się chętnych do pracy z dyrektorami placówek. Zgłosiło się do niej już blisko 1200 uchodźców z Ukrainy. Akcja prowadzona jest we współpracy z UNICEF-em.

We wrocławskich szkołach brakuje nauczycieli. Poszukiwane są również osoby pochodzenia ukraińskiego na stanowiska niepedagogiczne oraz pomocy nauczyciela ze znajomością języka polskiego. Są oni potrzebni ze względu na dużą ilość ukraińskich uczniów.

1200 nauczycieli wpisanych do bazy

Bardzo cieszy nas fakt, że tak wiele osób zapisuje się do naszej bazy. Tym bardziej że dostęp do niej mają dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy już bezpośrednio kontaktują się z wybranymi osobami, by skompletować swoją kadrę – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu – Wpisując się do bazy, należy podać m.in.: swoje kwalifikacje, poziom znajomości języka polskiego, informacje o nostryfikacji dyplomu oraz straż pracy.

Z bazy korzystają dyrektorzy wrocławskich placówek

Korzystam z tej bazy. Dzięki niej, w ostatniej chwili, udało mi się znaleźć nauczyciela języka angielskiego, który od początku września ma zajęcia z naszymi uczniami. – przyznaje Stanisława Socha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu

Dzięki tej bazie nauczyciele z Ukrainy mogą znaleźć pracę, a ukraińscy uczniowie będą czuli się pewniej w nowym miejscu nauki. Działania te prowadzone są we współpracy z UNICEF-em.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI