Ładowanie

Wrocławska grupa Selena inwestuje na Węgrzech. Powstanie tam nowoczesny zakład

10 lipca, 2023

Fot. Facebook Selena Group

Grupa Selena z Wrocławia postawi nowoczesny zakład wełny szklanej na Węgrzech. To ogromna inwestycja, która stanowi kolejny krok tego międzynarodowego producenta i dystrybutora produktów chemii budowlanej.

Grupa Selena to działający od ponad 30 lat globalny producent i dystrybutor produktów chemii budowlanej. Jest także jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. Teraz, grupa stawia kolejny krok biznesowy — wybuduje potężny zakład wełny szklanej na Węgrzech, w Szerencs.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Grupa Selena współpracuje w Węgrami

W ramach strategicznej współpracy Grupa Selena nabędzie 50% udziałów w projekcie. Stworzenie zakładu zainicjowane zostało przez Masterplast poprzez przejęcie PIMCO Kft., węgierskiej spółki produkującej wełnę szklaną.

— Projekt Pimco wzmocni polsko-węgierskie relacje biznesowe i jest częścią naszego wkładu w zrównoważone budownictwo. Cieszę się, że Selena może realizować ten projekt wspólnie z Masterplast, który jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie materiałów izolacyjnych. Od wielu lat nasze produkty nie tylko ułatwiają i przyspieszają pracę profesjonalnych wykonawców, ale także przyczyniają się do tego, że budownictwo jest bardziej zrównoważone — tłumaczy Krzysztof Domarecki, założyciel i główny akcjonariusz Grupy Selena.

Koszt inwestycji to 47,5 mln euro. Zakład będzie miał powierzchnię 11 500 metrów kwadratowych i roczną zdolność produkcyjną około 19 000 ton materiału izolacyjnego z wełny szklanej. Produkować zacznie w 2025 roku.

— Jesteśmy bardzo dumni ze współpracy z Grupą Selena, uznanym na całym świecie profesjonalnym partnerem produkcyjnym, w zakresie realizacji strategicznego rozwoju izolacji z wełny mineralnej. Jest to kluczowy krok, który daje możliwość wykorzystania synergii między firmami i dalszego wspólnego rozwoju. Po udanej produkcji wełny mineralnej możemy teraz realizować oba projekty z profesjonalnymi partnerami — mówi Tibor Dávid, prezes Masterplast.

Tagi