-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Wrocławska spółka produkująca leki z konopi szuka funduszy na rozwój działalności

WARTO PRZECZYTAĆ

Firma Healthcann opracowuje unikalne metody dostarczania do organizmu związków z konopi. Dzięki rozpoczęciu emisji crowdfundingowej spółka planuje pozyskać pieniądze na wdrożenie nowych technologii oraz dalsze badania.

Porównanie działania leków zawierających AdvanDrop firmy Healthcann oraz olejku CBD. Fot. Healthcann

Wrocławska spółka biotechnologiczna Healthcann produkuje leki na bazie konopi. Wykazano, że posiadają one właściwości lecznicze i pomagają w trakcie chemioterapii, gdy pacjent cierpi na utratę apetytu. Działają przeciwwymiotnie, a do tego leczą przewlekły ból. W Polsce rynek konopi jest w początkowej fazie. Do 2026 roku jego wartość ma jednak osiągnąć 2,2 mld zł.

Szybki efekt działania leków

Firma Healthcann opracowała autorską technologię AdvanDrop na rynku farmaceutycznym. Jest ona doceniana za szybkość efektu działania oraz łatwość przyjmowania substancji leczniczych. Już po 5-10 minutach lek przynosi ulgę organizmowi. Za pomocą tej metody konopie będzie można podawać w formie pastylek do ssania bądź kropli, a nie jak dotychczas w postaci suszu. Udostępnienie ich w aptekach może zrewolucjonizować polski rynek.

– AdvanDrop umożliwia tworzenie całkowicie nowych i niedostępnych na rynku postaci kannabinoidów o wysokiej przyswajalności, np. w postaci pastylek do ssania, kapsułek miękkich, tabletek, kapsułek twardych i wielu innych. Obecnie w naszym dziale badawczo- rozwojowym prowadzimy cztery zaawansowane naukowo projekty o wartości 5,3 mln złotych. Dzięki nim powstają kolejne technologie, a na ich bazie nowoczesne formy produktów. – mówił dr Grzegorz Kiełbowicz, dyrektor generalny Healthcanna.

Emisja crowdfundingowa i plany wejścia na giełdę

22 listopada firma Healthcann za pośrednictwem platformy Crowdway.pl rozpoczęła emisję crowdfundingową. Inwestorzy mogą zakupić 260 tys. akcji w cenie jednostkowej, która wynosi 9,75 zł za akcję. Najtańszy pakiet inwestorski kosztuje 390 zł (40 akcji). Zebrane pieniądze spółka wykorzysta na prowadzenie dalszych prac badawczo-rozwojowych, wdrożenie nowych technologii, oraz ekspansję na rynku farmaceutycznym. Potrzebują na te cele 2,5 mln zł.

Zobacz również:  Taksówkarz podejrzany o przestępstwo na tle seksualnym. Zatrzymała go policja

– Środki pozyskane z emisji crowdfundingowej pozwolą sfinansować dalszą realizacje projektów badawczo-rozwojowych, rozbudowę portfolia patentowego oraz zdobycie rynku farmaceutycznego. W planie jest też zwiększenie mocy produkcyjnych i zatrudnienie specjalistów w dziale sprzedaży, co umożliwi szybszą komercjalizację naszych technologii oraz produktów na rynku polskim i zagranicznym. – mówiła Agnieszka Teodoru, dyrektor operacyjna Healthcanna.

Zarząd spółki chce też wpłynąć na płynności akcji dzięki wejściu firmy na giełdę.

– Planujemy debiut na giełdzie w 2024 roku i podjęliśmy już w tej sprawie stosowną uchwałę. W ciągu 18 miesięcy od zakończenia emisji crowdinvestingowej planujemy wprowadzić akcje do obrotu na rynek NewConnect, dając dotychczasowym inwestorom płynność w obrocie kapitałem zainwestowanym w spółkę. – informował dr Grzegorz Kiełbowicz.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI