Wrocławski aquapark działa już 15 lat. Zobacz zdjęcia, na których widać jego budowę!

0
97
Dokładnie 16 lutego 2008 roku, czyli ponad 15 lat temu, został otwarty wrocławski Aquapark. Zobacz, jak wyglądała jego budowa.
Fot. materiały prasowe

Dokładnie 16 lutego 2008 roku, czyli ponad 15 lat temu, został otwarty wrocławski Aquapark. Obiekt stał się najpopularniejszą atrakcją rekreacyjno-rozrywkową regionu, goszcząc dwa miliony ludzi w rok. Zobacz, jak wyglądała jego budowa.

Fot. materiały prasowe

Wrocławski Aquapark od lat zapewnia odwiedzającym doskonałą rozrywkę, stale się rozrastając i oferując nowe atrakcje. Jedną z nich jest strefa saun, która spopularyzowała tę formę relaksu wśród wrocławian. Park wodny stał się także największą w kraju szkołą pływania, która szkoli ok. 14 tys. młodych pływaków.

W 2008 roku Aquapark został otwarty. Wtedy to odwiedziło nas 700 tysięcy ludzi. Dzisiaj mamy już ponad dwa miliony gości w ciągu roku. Dziękuję za to zaufanie wrocławianom i Dolnoślązakom, którzy są naszymi wiernymi gośćmi. I są z nas zadowoleni, bo zachęcają kolejnych ludzi do odwiedzin. Widać to też po rosnącej z roku na rok liczbie sprzedanych karnetów. Ludzie lubią nas odwiedzać regularnie i często. To dla nas najlepsza rekomendacja i ocena działania – mówił prezes Aquaparku, Grzegorz Kaliszczak.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wrocławski Aquapark wyrabia zdrowe nawyki. Zbilansowane posiłki i siłownia

W trosce o zdrowie, posiłki w restauracjach na terenie obiektów kontrolowane są przez dietetyków. Prym wiodą także strefa fitness i siłownia, na których trenują zarówno początkujący, jak i profesjonalni sportowcy.

Inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt, zatrudniamy specjalistów – trenerów personalnych, a zajęcia grupowe cieszą się olbrzymim zainteresowaniem ze względu na ich różnorodność. Strefa przeszła metamorfozę 10 lat temu — dziś nasza strefa siłowni i fitness to 1700 metrów kwadratowych przestrzeni, 4 sale fitness do zajęć grupowych, jedną z największych stref kardio we Wrocławiu i wyposażona w nowoczesny sprzęt siłownia – wylicza kierownik strefy fitness Sergii Novosad.

Aquapark chce być dostępny dla ludzi. We Wrocławiu będzie aż 6 obiektów

Paweł Rańda, wiceprezes spółki, był zawodowym sportowcem. Jako wioślarz, zdobył medal olimpijski. Jego zdaniem, w popularyzowaniu sportu wśród najmłodszych, ważna jest jego dostępność. Stąd we Wrocławiu ma docelowo być aż 6 parków wodnych w różnych częściach miasta.

Zobacz również:  Nowa inwestycja na Ołtaszynie. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci

To dlatego wychodzimy do mieszkańców i w ubiegłym roku otworzyliśmy aquapark na Brochowie, który w trzy miesiące wyrobił normy popularności, jakie zakładaliśmy po półtora roku funkcjonowania. To dlatego nie zwalniamy tempa i stawiamy bliźniaczo podobny na ulicy Wilanowskiej na Psim Polu – mówi wiceprezes.

ZOBACZ GALERIĘ: