13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022 już w ten weekend

WARTO PRZECZYTAĆ

Krasnoludki są znakiem rozpoznawczym Wrocławia. Mieszka ich tutaj aż 382, a ta liczba stale się powiększa. Są wyjątkowo lubiane przez dzieci, nic więc dziwnego, że to właśnie dla nich stworzono Wrocławski Festiwal Krasnoludków. To jedna z największych imprez dla najmłodszych organizowana w stolicy Dolnego Śląska.

fot. UM Wrocław

Za sobą mamy pierwsze atrakcje festiwalu. 9 września o godzinie 10:00 z Rynku ruszyła Wielka Parada Krasnoludków. Brały w niej udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych. Pochód śladami krasnali zakończył się w Ogrodzie Staromiejskim, gdzie na najmłodszych czekały gry i zabawy.

W piątek, 9 września, odbędzie się koncert Kamila Bednarka. Występ piosenkarza będzie miał miejsce na Rynku o godzinie 20:00.

Sobota, 10 września

11:00-15:00 – Mediateka

Po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka. Młodzi fani planszówek zagrają w „Tropem Wrocławskich Krasnali”, krasnalowego „Monopoly” oraz gry karcianej „Krasnalowy Quiz”. Udział wezmą zapisane dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Do wygrania ciekawe nagrody.

11:00-17:00 – Ogród Staromiejski – Scena Letnia Wrocławskiego Teatru Lalek

Ogród Staromiejski zamieni się w wielką, kolorową proekologiczną krasnoludkową osadę! Uczestnicy poznają bajki o przygodach wrocławskich krasnali, wezmą udział w warsztatach kreatywnych. Czekają na nich również inne gry i zabawy z animatorami.

Będzie można również wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej, „Krasnale i zagrożone gatunki zwierząt”. Gra jest tradycyjnym elementem festiwalu. Gra dla drużyn rodzinnych od 2 do 6 osób. Jest to bezpłatne, jednak swój udział trzeba wcześniej zarezerwować ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

20:00-00:00 – Ogród Staromiejski, wieczorne atrakcje

Od 20:00 do 20:30 odbędzie się spektakl Teatru Avatar – Muzykant. Po jego zakończeniu i krótkiej przerwie, o 21:00 startuje silent disco. Cicha zabawa przy muzyce ze słuchawek to krasnalowa tradycja. Wstęp jest wolny, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja ze względu na ograniczoną ilość słuchawek. Impreza potrwa do godziny 00:00.

Zobacz również:  Ostatnie pojedynki #VolleyWrocław

Niedziela, 11 września

12:00 – Muzeum Etnograficzne Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Odbędą się warsztaty „Ubranko dla Krasnoludka”. Dzieci wraz z ulubionymi maskotkami zaproszone są do zabawy przy tworzeniu dla nich ubranek. Organizatorzy zapewniają materiały oraz pomoc dorosłych, wstęp wolny, bez rejestracji.

12:00 – Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego

Warsztaty rysunkowe dla dzieci „Książka dla krasnoludków”. Dzięki autorskim kolorowankom stworzonym przez Annę Juchnowicz, dzieci poznają tajemnice wrocławskich krasnoludków oraz wymyślą swoje własne historie z nimi związane. Na spotkanie obowiązują zapisy.

15:00 – Muzeum Miejskie Wrocławia

O tej godzinie startuje spacer śladami wrocławskich krasnoludków. Uczestnicy przejdą się po Rynku i okolicach w poszukiwaniu mieszkających tam wrocławskich krasnali. Będzie można dowiedzieć się więcej o każdym z nich. Wycieczka otwarta dla wszystkich chętnych, po wcześniejszym zapisaniu się. Zbiórka w Rynku pod pomnikiem hr. Aleksandra Fredry.

19.00-21.00 – Arsenał Miejski

Odbędzie się wspólne ognisko i czytanie mitów oraz bajek z udziałem aktorki Edyty Jungowskiej.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI