1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Wrocławski Instytut Kultury wspiera wyjazdy twórców z Wrocławia i regionu

WARTO PRZECZYTAĆ

Graf. mat. pras.

Wyprawa na wymarzoną zagraniczną rezydencję lub wizytę studyjną? Udział w konferencji naukowej albo wyjazd na przegląd sztuki na drugim końcu kontynentu? Wrocławski Instytut Kultury zaprasza twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska do zgłoszeń w kolejnej odsłonie Kultury Mobilnej – programu, w którym można otrzymać dofinansowanie swojej zagranicznej podróży! Tegoroczny nabór trwa do 28 kwietnia.

Działające od 5 lat nabory w ramach Kultury Mobilnej od tego roku prowadzone są przez Wrocławski Instytut Kultury – nową instytucję na mapie Wrocławia, która ma na celu wspieranie twórczych inicjatyw, rozwijanie kompetencji pracowników sektora kultury, tworzenie sieci współpracy i organizację nieszablonowych wydarzeń kulturalnych. Nabór do Kultury Mobilnej niezmiennie skierowany jest do twórców kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska: artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy, którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą. Przez ostatnie lata wsparcie w programie otrzymało kilkudziesięciu lokalnych twórców udających się na zagraniczne wyjazdy – od bliskich wypraw do sąsiednich krajów, po wizyty studyjne w Stanach Zjednoczonych, Australii i Chinach.

– Dokąd pojedziecie i w jakim celu zależy od was – od nas otrzymacie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania! – tłumaczą organizatorzy.

Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zaproszone są także osoby (i grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe.

Ważne terminy

Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej trwać będzie do 28 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja, a wyjazdy powinny się odbyć między 1 maja, a 10 grudnia 2022 roku. Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Zgłaszać mogą się wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

Zobacz również:  Barokowy Neptun z Nowego Targu odnaleziony po ponad 100 latach

Wnioski można zgłaszać przez elektroniczny formularz, który dostępny będzie do 28 kwietnia na stronie www.instytutkultury.pl/kulturamobilna

Przed zgłoszeniem organizatorzy zachęcają do konsultacji projektów. Dzięki temu uniknąć będzie można błędów formalnych, a także sprawdzić, czy planowany wyjazd wpisuje się w ramy programu. Osoby, które chcą wziąć udział w naborze mogą też dołączyć do jednego z dwóch spotkań informacyjnych: 12 i 26 kwietnia, w godzinach 17:00-18:00 będzie można skonsultować swoje wnioski na żywo w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Ewentualne pytania i wątpliwości można też przesyłać przez cały nabór mailowo na adres: kulturamobilna@instytutkultury.pl.

Nabór do Kultury Mobilnej potrwa do 28 kwietnia. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.instytutkultury.pl/kulturamobilna

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3