7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Wrocławski Salon Maturzystów – spotkania z ekspertami na PWr

WARTO PRZECZYTAĆ

Wrocławski Salon Maturzystów pomoże przyszłym studentom. Eksperci odpowiedzą na pytania odnośnie matur oraz wyboru studiów. Spotkania zaplanowano na 13 i 14 września w Centrum Kongresowym PWr.

PWr, Wrocław, Matura, Studia
fot. materiały organizatora

Wydarzenie przeznaczone jest nie tylko dla przyszłorocznych maturzystów, ale także dla uczniów młodszych klas oraz nauczycieli, pedagogów szkolnych i doradców edukacyjno-zawodowych.

Program wydarzenia

Na przyszłych studentów czekają prezentacje oferty edukacyjnej uczelni na rok 2023/2024 oraz spotkania z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych, którzy opowiedzą m.in. o terminach i ważnych kwestiach związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

Z myślą o maturzystach uczelnia przygotowała dwa specjalne wykłady:

  • Dr inż. Piotr Derugo z Wydziału Elektrycznego wyjaśni, podczas prelekcji „Ponad połowa ludzi nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Co zrobić, by być w mniejszości – czyli po co są studia?”, jak wybrać dla siebie odpowiedni kierunek.
  • Dr Anna Borkowska z Wydziału Zarządzania, dyrektorka Centrum Doskonałości Dydaktycznej PWr podczas wykładu „Nowa rola w życiu, czyli w jaki sposób odnaleźć się w świecie uczelni i studiowania?” opowie o tym, jak znaleźć swoje miejsce na uczelni.

Przedstawione zostaną oferty dolnośląskich uczelni oraz szczegółowe wymogi rekrutacji. Spotkania mogą okazać się dla maturzystów bardzo inspirujące i być oparciem w wyborze drogi życiowej.

Dodatkowo na parkingu przed budynkiem D-20 stanie Mobilne Centrum Edukacyjne. Zaprezentowane zostaną m.in. nowinki technologiczne. Odwiedzający dowiedzą się więcej o wirtualnej nauce, robotyce i programowaniu.

Godziny otwarcia

Wydarzenie odbędzie się 13 i 14 września w godzinach 9:00 – 15:00.

Wstęp jest darmowy, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.

Organizatorem wydarzenia pod hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami” jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI