Ładowanie

Paweł Marchewka, prezes Techlandu ogłosił, że jego firma została przejęta przez chiński koncern Tencent. Wrocławski producent i wydawca gier wideo jest rozpoznawalny w Polsce i na świecie głównie dzięki grom “Dying Light” i “Dead Island”.

Wrocławski Techland sprzedany chińskiej korporacji

27 lipca, 2023

Paweł Marchewka, prezes Techlandu ogłosił, że jego firma została przejęta przez chiński koncern Tencent. Wrocławski producent i wydawca gier wideo jest rozpoznawalny w Polsce i na świecie głównie dzięki grom “Dying Light” i “Dead Island”. Baner promujący grę “Dying Light 2”, fot. Techland

Paweł Marchewka, prezes Techlandu ogłosił, że jego firma została przejęta przez chiński koncern Tencent. Wrocławski producent i wydawca gier wideo jest rozpoznawalny w Polsce i na świecie głównie dzięki grom “Dying Light” i “Dead Island”.

Międzynarodowa korporacja technologiczna i inwestycyjna Tencent zostanie większościowym akcjonariuszem wrocławskiej spółki Techland. Chiński koncern działa m.in. w branży gier i mediów społecznościowych. O przejęciu wrocławskiej firmy poinformował Paweł Marchewka.

– Połączenie sił z Tencent pozwoli nam wrzucić najwyższy bieg, jeżeli chodzi o wdrażanie naszej wizji dotyczącej gier. Wybraliśmy sprzymierzeńca, który miał już okazję współpracować z kilkoma z najlepszych na świecie firm zajmujących się grami i który pomógł im osiągnąć nowe wyżyny – jednocześnie szanując ich metody działania. Zachowamy pełną własność naszych tytułów, utrzymamy swobodę artystyczną i twórczą, a także wciąż będziemy działać w sposób, który wydaje nam się właściwy. Ja wciąż będę pełnić rolę dyrektora generalnego studia. Jestem przeszczęśliwy, że robimy ten wielki krok w przyszłość – napisał Paweł Marchewka, właściciel Techlandu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Sukcesy Techlandu

Firma Pawła Marchewki jest twórcą gier “Dying Light” (dwie części), “Dead Island” i “Call of Juarez”, które mają swoich zwolenników na całym świecie. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, przychody Techlandu w 2022 r. wyniosły 1,12 mld zł, a zysk netto ok. 746 mln zł. Według Pawła Marchewki połączenie sił z chińskim gigantem pomoże ulepszyć firmę.

Naszym marzeniem jest przekształcenie “Dying Light” w najlepszą przygodę z zombie dla graczy z całego świata, w ramach której zapewnimy Wam wiele sensacyjnych doznań i wyznaczymy zupełnie nowe granice trybów solo i online – zapowiada Paweł Marchewka.

Tagi