1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Wrocławskie ruchome murale powracają. Tym razem zobaczymy je w innym miejscu

WARTO PRZECZYTAĆ

Znamy nową lokalizację pokazu ruchomych murali, które wyświetlane są tylko raz w roku we Wrocławiu. Widowisko, łączące kino i sztuki audiowizualne, obejrzeć można 24 września, tuż po zmierzchu, w nadodrzańskim podwórku.

Nowa lokalizacja wydarzenia. fot. materiały organizatora

To już czwarta edycja, tym razem pokaz zlokalizowany będzie na podwórku graniczącym z Ołbinem, na terenie historycznego Przedmieścia Odrzańskiego.

W podwórku przy ulicy Niemcewicza od lat 50. XIX wieku funkcjonował Zakład Wyrobów Szklanych, w okolicy powszechnie znany jako „fabryka bombek”. Produkowano w nim znicze, ale przede wszystkim ozdoby choinkowe. Zajmowały się tym prawie wyłącznie kobiety ze Śródmieścia, które zdobiły szklane kule kolorowymi lakierami. Fabryka przestała istnieć po przemianach ustrojowych. – wspomniała ciekawostkę na temat lokacji Ewa Pluta, historyczka sztuki

Ruchome murale od czterech lat towarzyszą miastu. Ściany kamienic zamieniają się w wielkie płótna, a wyświetlane na nich projekcje oglądane są pod gołym niebem przez wielu zaciekawionych widzów. Dzieła są bardzo zróżnicowane. Niektóre abstrakcyjne i skupione na formie, inne odwołują się do poezji, kwestii społecznych, filozoficznych i egzystencjalnych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3