-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Wrocławskie wybiegi dla psów, na które możesz zabrać swojego pupila

WARTO PRZECZYTAĆ

W piątek, 26 sierpnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć wam miejsca we Wrocławiu, w których wasz czworonożny przyjaciel będzie mógł się wybiegać i pobawić w towarzystwie innych psów. Poznaj pięć najciekawszych psich wybiegów w stolicy Dolnego Śląska.

psy, wybiegi dla psów, dzień psa
26 sierpnia – Międzynarodowy Dzień Psa

W dużych miastach często brakuje miejsc, w których właściciele mogą odpiąć swojego psa ze smyczy. Wolnobiegające zwierzęta są narażone na wiele niebezpieczeństw, takich jak samochody i tłumy ludzi. Na szczęście, we wrocławskich parkach często można napotkać ogrodzone wybiegi, w których pies może swobodnie pobiegać oraz socjalizować się z czworonożnymi kolegami.

Psia Łąka

Park dla psów, zlokalizowany na Niskich Łąkach 8. Jest to największy we Wrocławiu wybieg dla psów, w pełni ogrodzony i bezpieczny. Zawiera zestaw platform, naturalne kłody oraz słupki do slalomu. Obiekt to mały park, z miejscami zacienionymi przez drzewa. Idealne miejsce do spędzenia czasu ze swoim pupilem, nawet w słoneczne dni. Powierzchnia to ok. 7000 m².

fot. psipark.pl

Wzgórze Słowiańskie

Ogrodzony wybieg zlokalizowany w Parku Słowiańskim, przy ul. Słowiańskiej 20. Jest ciekawy, ze względu na położenie na górce z widokiem na miasto. Właściciele psów odpoczną w parku, w cieniu drzew. Posiada dwie równoważnie, płotki do przeskoków i przeskoki pojedyncze ustawione w rzędzie. Powierzchnia to ok. 1800 m².

fot. psipark.pl

Park Hachiko

Wybieg dla psów przy ul. Sztabowej 66. Zlokalizowany przy byłej Górce Friebego, obok dawnej restauracji Friebeberg. Posiada bezpieczne ogrodzenie, a do zabawy tyczki do slalomu, równoważnię prostą, tunel, opony do przeskoków, płotki do przeskoków, naturalne kłody i niski murek. Jego powierzchnia to ok. 2400 m².

fot. psipark.pl

Park Grabiszyński

Położony w Parku Grabiszyńskim ogrodzony plac zabaw dla psów wyróżnia się malowniczą okolicą. Na psiaki czekają takie atrakcje jak pochylnia skośna i prosta, przeskoki pojedyncze w rzędzie, kłody naturalne, słupki do slalomu, długi, prosty tunel. Wybieg jest mniejszy niż poprzednie i bardziej kameralny, jego powierzchnia to ok. 700 m².

Zobacz również:  Lubin: Zagłębie współpracuje z Górnikiem
fot. psipark.pl

Park Tołpy

Wybieg w Parku Tołpy jest jednym z nowszych tego typu obiektów, powstał w tym roku. Posiada słupki do slalomu, równoważnię prostą, płotki do przeskoków oraz naturalne kłody. Jego powierzchnia to ok. 1500 m².

fot. wroclaw.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI