7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Wrocławskie zoo wspiera nowy kierunek studiów. Jak zostać opiekunem zwierząt?

WARTO PRZECZYTAĆ

Praca w zoo jest bardzo wymagająca, jednakże wciąż pozostaje ona spełnieniem marzeń dla wielu miłośników zwierząt. Wrocławskie zoo, chcąc kształcić kolejnych pasjonatów, podjęło współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Otworzono tam nowy kierunek studiów podyplomowych – „Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych”.

Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – prof. Sylwester Tabor i prezes zarządu ZOO Wrocław sp. z o.o. – pani Joanna Kasprzak podpisują umowę o współpracy; fot. Krzysztof Kupiec

Takiego kierunku w Polsce jeszcze nie było. Zazwyczaj opiekunami zwierząt w ogrodach zoologicznych zostają absolwenci kierunków zootechnicznych, biologicznych oraz weterynaryjnych. Żadna z tych opcji nie specjalizuje się konkretnie w tej dziedzinie, a opiekunowie doszkalają się już w trakcie pracy. Te czasy się zmieniają, w Krakowie powstaje kierunek dedykowany późniejszemu zatrudnieniu, a stało się to dzięki wrocławskiemu zoo.

Specjalistyczna wiedza, przekazywana przez osoby z doświadczeniem

Zajęcia ruszą w nadchodzącym roku akademickim na UR w Krakowie. Poprowadzą je eksperci, w gronie których znalazło się kilkunastu pracowników wrocławskiego zoo, posiadających doświadczenie oraz długą praktykę zawodową. Przekazywana przez nich praktyczna wiedza znajdzie realne zastosowanie w pracy ze zwierzętami w ogrodzie zoologicznym.

Szczegóły studiowania kierunku

Studentem może zostać każdy absolwent studiów wyższych, posiadający dyplom ukończenia co najmniej studiów pierwszego stopnia (inżynierskich lub licencjackich) dowolnego kierunku, także niezwiązanego z opieką nad zwierzętami.

Koszt studiów podyplomowych „Opiekun zwierząt w ogrodach zoologicznych” to 5 500,00 zł (2 500 zł/semestr I i 3 000 zł/semestr II). Rekrutacja trwa do 15 września.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI