Ładowanie

W niedzielę, 13 sierpnia, w Oratorium Marianum zagra Martin Garcia Garcia — światowej sławy, hiszpański pianista.

Wybitny, hiszpański pianista Martin Garcia Garcia zagra w Oratorium Marianum

admin 13 sierpnia, 2023

W niedzielę, 13 sierpnia, w Oratorium Marianum zagra Martin Garcia Garcia — światowej sławy, hiszpański pianista. Fot. martingarciagarcia.com

W niedzielę, 13 sierpnia, w Oratorium Marianum zagra Martin Garcia Garcia — światowej sławy pianista. W zjawiskowej sali w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego usłyszymy muzykę Chopina i Brahmsa.

Występ hiszpańskiego pianisty usłyszeć będzie można na najbliższym koncercie z cyklu Chopin Recitals Wrocław. Recitale te odbywają się na pamiątkę koncertu Fryderyka Chopina we Wrocławiu, w listopadzie 1830 roku. Występ ten był wyjątkowy z tego względu, że sam kompozytor w życiu nie występował zbyt często. Dał w sumie nie więcej niż 30 koncertów.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Martin Garcia Garcia w Oratorium Marianum

Koncert Martina Garcia Garcia odbędzie się w pięknym miejscu. Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego zachwyca odwiedzających swoją wyjątkową urodą.

W niedzielę, 13 sierpnia, w Oratorium Marianum zagra Martin Garcia Garcia — światowej sławy, hiszpański pianista.
Oratorium Marianum w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Fot. Wikipedia

Pianista nazywany jest gwiazdą światowej sławy — na jego talencie poznali się jurorzy XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, przyznając mu trzecie miejsce. Zwyciężył główną nagrodę oraz zdobył nagrodę publiczności na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland w 2021 roku.

Martin Garcia Garcia koncertował jako solista w salach całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Japonii, otrzymując bardzo entuzjastyczne recenzje, mówiące o tym, że jest zadziwiającym pianistą o wielkiej muzykalności i niezłomnej technice — opowiada Piotr Świtoń, dyrektor artystyczny recitali chopinowskich we Wrocławiu.

CZYTAJ WIĘCEJ:  OFICJALNIE! Finał Ligi Konferencji Europy na Tarczyński Arena!
Tagi