Ładowanie

Wybrano nowego wiceprezydenta Wrocławia. Stanowisko objął Michał Młyńczak

10 czerwca, 2024

Fot. UM Wrocławia

Michał Młyńczak, doświadczony działacz Platformy Obywatelskiej, obejmuje stanowisko wiceprezydenta Wrocławia. Jego zadaniem będzie nadzór nad architekturą, zagospodarowaniem przestrzennym i zarządzaniem komunalnymi zasobami mieszkaniowymi.

Młyńczak dołącza do grona wiceprezydentów miasta, w którym zasiadają już Renata Granowska, Ryszard Kessler i Jakub Mazur. Decyzja o mianowaniu Młyńczaka wynika z umowy koalicyjnej zawartej przez prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, z Koalicją Obywatelską.

Powołując Michała Młyńczaka, wypełniamy umowę koalicyjną zawartą z KO, którą zawarliśmy na czas wyborów samorządowych. Jej pierwszą odsłoną było powołanie pani Renaty Granowskiej na stanowisko pierwszego zastępcy prezydenta. Dzisiaj także przedstawiamy osobę, którą wszyscy już znają i cenią. Kwestie architektury są panu mecenasowi bliskie. Przypomnę, że w poprzedniej kadencji zasiadał we właściwej do tych spraw komisji Rady Miejskiej, gdzie był wiceprzewodniczącym – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. – W powierzanych mu obszarach czekają nas duże wyzwania. Chodzi o uchwalenie Planu Ogólnego, o sprawy związane z wojewódzkim konserwatorem zabytków. Także kwestie z kampanii: powołanie architekta miejskiego, a właściwie zbioru ludzi, który będzie doradzał w kwestiach urbanistycznych i architektonicznych. Nie możemy też pominąć zarządzania nieruchomościami i mieniem komunalnym. Mamy 30 tysięcy mieszkań komunalnych, tysiąc kamienic będących w stu procentach własnością gminy, liczne wnętrza podwórzowe. To tematyka, w której ciągle coś się dzieje – dodaje prezydent Jacek Sutryk.

Michał został rekomendowany przez zarząd Platformy Obywatelskiej dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego, którego posiedzenie odbyło się wczoraj. Wnosi energię i rozwagę oraz dużą wiedzę, która jest naprawdę potrzebna przy tak rozległym obszarze działalności – komentuje wiceprezydent Renata Granowska, szefowa wrocławskich struktur PO.

Michał Młyńczak — nowy wiceprezydent Wrocławia

Michał Młyńczak, urodzony w 1981 roku, to absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2010 zdał egzamin adwokacki. Od tamtej pory prowadzi kancelarię świadczącą pomoc prawną z zakresu prawa cywilnego, karnego, budowlanego i handlowego. Nowy wiceprezydent to doświadczony i aktywny działacz dolnośląskich i wrocławskich struktur Platformy Obywatelskiej. Jej członkiem został w 2014 roku. W poprzedniej kadencji był przewodniczącym klubu Platformy Obywatelskiej RP w Radzie Miejskiej Wrocławia. Pełnił również m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zrównoważonego Rozwoju, Architektury i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej.

W przemodelowanej strukturze Urzędu Miejskiego będzie nadzorował prace Departamentu Architektury oraz Departamentu Nieruchomości.