1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Wygodniej rowerem w centrum miasta. Powstanie ważna trasa na Sądowej

WARTO PRZECZYTAĆ

Fot. Michał Kurowicki/www.wroclaw.pl

Rozpoczęła się przebudowa ul. Sądowej. Najpierw zostanie wymieniona sieć wodociągowa. Potem powstaną tu drogi rowerowe. Pobiegną od pl. Legionów do skrzyżowania z ulicami Podwale i Krupniczą. Prace potrwają do końca roku.

Na początku kwietnia widać już pierwsze ogrodzenia na Sądowej. Osłonięto nimi rosnące przy ulicy drzewa. Ustawiono je także na nieużywanej zatoczce autobusowej. Właśnie z tej zatoczki i szerokiego chodnika zostanie wydzielona droga rowerowa po wschodniej stronie ul. Sądowej. Chodzi o stronę, przy której stoi budynek Sądu Okręgowego.

– Powstanie też przejazd rowerowy i wykonana będzie korekta przejścia dla pieszych przez ul. Sądową, w rejonie ul. Świebodzkiej. – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Rowerzyści będą mieli dużo miejsca

Od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świebodzką drogi rowerowe powstaną po obu stronach ulicy i będą one dwukierunkowe. Dopiero dalej, od skrzyżowania z ul. Świebodzką do skrzyżowania z ul. Podwale pobiegnie jedna droga. Wytyczona zostanie po zachodniej stronie ulicy, czyli tam gdzie ma swój budynek Okręgowa Rada Adwokacka. 

Powstanie też przejazd rowerowy z sygnalizacją świetlną przez ul. Podwale, na wlocie zachodnim skrzyżowania: Podwale – Sądowa – Krupnicza. Dodatkowo wzdłuż ul. Sądowej posadzone zostaną młode drzewa i krzewy.

To jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Pomysł budowy drogi rowerowej na ul. Sądowej to jeden z projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Całość kosztuje ok. 2,43 mln zł. W tym, w ramach WBO uzyskał 250 tys. zł.

mat. pras.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3