6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Wyniki sondaży wyborczych. Zjednoczona opozycja wyprzedzi PiS w wyborach

WARTO PRZECZYTAĆ

Ruch Samorządowy “TAK! dla Polski” może znacząco przyczynić się do wygranej opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu. Najnowsze badanie wskazuje, że członkowie ugrupowania zapewnią poparcie wyborców z dużych miast.

W dniach 10–11.02.2023 r. Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził badanie dotyczące tego, jak obecność Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski wpłynie na wybory parlamentarne. W każdym sondażu wzięło udział 1062 dorosłych Polaków. Nowa siła polityczna złożona z samorządowców chce zjednoczyć opozycję i wystartować z innymi ugrupowaniami najlepiej na jednej liście wyborczej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ruch Samorządowy wzmocni opozycję

Instytut Badań Pollster przeprowadził badanie, w którym pod uwagę wziął trzy możliwości dla opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu. W wariancie, w którym KO jednoczy się tylko z Ruchem Samorządowym “TAK! dla Polski” opozycja nieznacznie przegrywa z partią Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając 2 proc. mniej poparcia. Jeśli jednak wystartuje razem z PSL to może liczyć na wygraną z wynikiem 34 proc. Największe szanse na zwycięstwo ma natomiast na wspólnej liście z Polską 2050 Szymona Hołowni, PSL oraz Ruchem Samorządowym Tak! Dla Polski (prawie 42 proc. poparcia).

Wszystkie trzy sondaże udowadniają, że Zjednoczona Prawica straci władzę, bo niezależnie od wariantu na opozycji nie ma skąd pozyskać nowego elektoratu. W takiej samej sytuacji jest Konfederacja, która również osiągnęła szklany sufit – skomentował politolog Rafał Chwedoruk w rozmowie z Super Expressem.

Przeczytaj też: Tak! Dla Polski z wysokim poparciem w sondażu. Ruch znalazł się zaraz za PiS i KO

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI