1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Wyprawki szkolne dla uczniów z Ukrainy od UNICEF. Organizacja przekazała na ten cel 2 mln złotych

WARTO PRZECZYTAĆ

Artykuły szkolne, takie jak zeszyty, przybory do pisania, otrzyma 10 tysięcy ukraińskich dzieci, uczących się we wrocławskich placówkach publicznych. Środki, w kwocie 2 mln złotych, przekaże Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Realizację zadania powierzona zostanie organizacji pozarządowej, oferty składać można do 11 sierpnia 2022.

Pomoc zostanie przekazana dzieciom, które w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie, przebywają we Wrocławiu i uczęszczają w nim do publicznego przedszkola, szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Powstanie 10 tysięcy zestawów przyborów, dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych.

  • przedszkola – kredki, flamastry, plastelina, farby, blok do malowania farbami, pędzle;
  • szkoły podstawowe (klasy 1 do 3) – kredki, ołówki, flamastry, plastelina, farby, blok do malowania farbami, pędzle, zeszyty B5 w kratkę i cienką linię (16 – kartkowe), przybory geometryczne, piórnik z wyposażeniem;
  • szkoły podstawowe (klasy 4 do 8) – długopisy, ołówki, kolorowe cienkopisy i zakreślacze, zeszyty B5 w kratkę i szeroką linię (60 – kartkowe), przybory geometryczne, temperówka, gumka do mazania;
  • szkoły ponadpodstawowe – długopisy, ołówki, kolorowe cienkopisy i zakreślacze, zeszyty B5 w kratkę i szeroką linię (60 – kartkowe), zeszyty A4 w kratkę i szeroką linię (60 – kartkowe), przybory geometryczne, temperówka, gumka do mazania.

Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

Realizator zadania zostanie wyłoniony w otwartym konkursie. Zaproszenie skierowane jest do organizacji pozarządowych, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity Dz. U. z 2022 r., poz. 1327, 1265). Termin składania ofert wraz z dokumentami upływa 11 sierpnia 2022 roku o godz. 15.00.

Przewidywany koszt przedsięwzięcia wynosi 2 mln zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3