10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Wystawa budowli z klocków Lego w Sky Tower! [CENY, OPIS ATRAKCJI]

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 20 sierpnia we Wrocławiu będzie można podziwiać wielką wystawę poświęconą makietom wykonanym z Lego. Do ich budowy użyto aż siedem milionów klocków! Ile kosztuje bilet wstępu?

Wystawa upamiętniająca zespół The Rolling Stones, fot. materiały prasowe organizatora

Wystawa będzie otwarta dla odwiedzających od soboty, 20 sierpnia do 24 września 2022 roku. Mieści się ona w galerii Sky Tower (ul. Powstańców Śląskich 95). Ekspozycje obejmują 100 budowli wykonanych z klocków Lego. To rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Na wystawie zaprezentowane zostaną m.in. postaci z bajek i filmów, a także makieta poświęcona zespołowi The Rolling Stones oraz interaktywne makiety z podobiznami znanych odkrywców wraz z ich wynalazkami.

Bajki, filmy i seriale

Podczas wystawy zostaną zaprezentowane modele inspirowane najpopularniejszymi
bohaterami bajek, m.in.: Świnką Pepą, Psim Patrolem, Pingwinami z Madagaskaru czy postaciami z bajek Disney’a. Nie zabraknie też budowli z seriali i filmów. Będzie można zobaczyć scenę odwzorowaną z hitu Netflixa „Dom z Papieru”. Poza tym na ekspozycji znajdzie się model statku z Gwiezdnych Wojen, który zbudowano, aż z 1,2 miliona klocków!

Zakątki z różnych stron świata

Z klocków lego zrobiono również majestatyczne budowle, które podziwiać można na żywo m.in. we Włoszech czy Stanach Zjednoczonych. Wśród nich jest Góra Rushmore z wizerunkami prezydentów USA, krzywa wieża w Pizie czy Mur Chiński. Na wystawie znajduje się też strefa z maszynami z Las Vegas oraz paryski Luwr.

Zabawa klockami Lego

Dla dużych i małych przewidziana jest też kolorowa Strefa Zabawy FUN PARK. W tym miejscu samemu będzie można ułożyć budowle z klocków Lego. To miejsce o powierzchni ponad 300 m2 z przestrzenią dla najmłodszych nie pozwoli dzieciom nudzić się ani na chwilę!

Bilety

Wstęp od poniedziałku do piątku kosztuje 33 zł, w soboty, niedziele i święta – 36 złotych. Szczegóły: https://wystawaklockow.pl/wroclaw/

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI