Ładowanie

Yeboah odchodzi ze Śląska

6 lipca, 2023

John Yeboah nie jest już piłkarzem wrocławskiego Śląska. Pomocnik na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Rakowa Częstochowa.

Yeboah do Wrocławia trafił w czerwcu 2022 roku. Pomocnik swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych drużynach Wolfsburga. W zespołach U17 i U19 wystąpił łącznie w 74 spotkaniach, w których zdobył 38 bramek. Miał też okazję zagrać w dwóch meczach Bundesligi oraz jednym Pucharu Niemiec. W 2020 roku skrzydłowy został wypożyczony do holenderskiego VVV Venlo, a następnie na stałe przeniósł się do Willem II Tilburg. W kolejnych sezonach był wypożyczany do Almere City FC (Holandia) i MSV Duisburg, a przed zakończonym niedawno sezonem przeszedł do WKS-u.

W stolicy Dolnego Śląska szybko stał się bardzo ważnym ogniwem zespołu. W poprzednim sezonie łącznie zagrał w 36 meczach (32 w PKO BP Ekstraklasie i 4 w Fortuna Pucharze Polski), w których strzelił 13 bramek. Jego postawa na boisku na początku tego roku została doceniona – niemiecki pomocnik otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika lutego PKO BP Ekstraklasy.

Nowym klubem zawodnika będzie Raków Częstochowa. Drużyna spod Jasnej Góry jest aktualnym mistrzem Polski i finalistą Fortuna Pucharu Polski. Przed Rakowem także występy w eliminacjach do Ligi Mistrzów.