3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Z Krakowa do Wrocławia. Sitarz nową piłkarką Śląska!

WARTO PRZECZYTAĆ

Nową zawodniczką Śląska Wrocław została Natalia Sitarz. Piłkarka ostatnie lata spędziła w zespole AZS-u UJ Kraków, a do WKS-u przechodzi na zasadzie transferu definitywnego.

27-letnia pomocniczka w ostatnich latach była jedną z liderek AZS-u UJ Kraków, często wpisując się na listę strzelczyń. Miała także okazję strzelić gola Śląskowi – zdobyła drugiego gola w zremisowanym 2:2 spotkaniu 14. kolejki sezonu 2020/2021. W kolejnych starciach krakowsko-wrocławskich także dawała się we znaki obronie WKS-u, a jej AZS jawił się jako bardzo niewygodny rywal dla Śląska.

– Przejście Natalii Sitarz do Śląska to bardzo dobry ruch dla obu stron. Jesteśmy zadowoleni, że udało się porozumieć z AZS-em UJ Kraków i w ten sposób możemy spokojnie budować zespół i powalczyć o lepsze miejsce w rozgrywkach Ekstraligi. Kontynuujemy nasze założenia budowy zespołu na polskich zawodniczkach. Natalia powinna wnieść do zespołu doświadczenie, którego troszeczkę brakowało w poprzednim sezonie – mówi dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

– Natalia od dłuższego czasu była w kręgu naszego zainteresowania, jednak wiedzieliśmy, że ma ważny kontrakt z AZS-em UJ Kraków. Rozmowy były długie, ale bardzo konkretne. Udało nam się dojść do porozumienia i z zawodniczką, i z klubem z Krakowa, a Natalia może dołączyć do naszego zespołu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ to zawodniczka, jakiej potrzebowaliśmy, o świetnych warunkach fizycznych i bardzo dobrym wyszkoleniu technicznym, a przy tym jest bramkostrzelna. Jestem przekonany, że pomoże nam w osiągnięciu dobrych wyników – podkreśla szef sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, Maciej Bączyk.

Zadowolenia z dołączenia do Śląska nie ukrywa również sama zawodniczka. – Bardzo się cieszę, że mogę tu być i z tego, że będę grać dla Śląska. Po dziewięciu latach opuściłam AZS UJ Kraków, w którym uczyłam się właściwie wszystkiego. Klub, który ukształtował mnie boiskowo, jak i poza boiskiem. Teraz jestem gotowa na nowe wyzwania – przyznaje piłkarka.

Zobacz również:  Wpłać złotówkę i pomóż zwierzętom. Ekostraż zachęca do udziału w akcji

– Od początku szukaliśmy wartościowej zawodniczki do rywalizacji w środku pola z powodu kontuzji Martyny Buś i Asi Wróblewskiej. Zdecydowaliśmy się na ten transfer, by zespół mógł funkcjonować na odpowiednim poziomie. Natalia to doświadczona zawodniczka o świetnych warunkach fizycznych, co przy naszej średniej wzrostu również było bardzo istotne – zaznacza szkoleniowiec Śląska, Piotr Jagieła.

Natalia Sitarz do Śląska Wrocław dołącza na zasadzie transferu definitywnego, a w stolicy Dolnego Śląska występować będzie przez najbliższe dwa sezony. Zawodniczka grać będzie z numerem 21 na koszulce i już dołączyła do przygotowującego się rundy jesiennej zespołu WKS-u.

źródło: slaskwroclaw.pl

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3