10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Z książką lub czytnikem ebooka darmowy przejazd komunikacją miejską

WARTO PRZECZYTAĆ

W sobotę, 20 sierpnia w naszym mieście odbędzie się wyjątkowe kulturalne święto – Europejska Noc Literatury. Tego dnia podróż komunikacją miejską możliwa będzie bez biletu. Dla kogo i na jakich liniach?

W sobotę będzie można korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie. Fot. Joanna Bim

20 sierpnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” oraz „Światowy Dzień Walki z Analfabetyzmem”. We Wrocławiu te dni zostaną uczczone za sprawą Europejskiej Nocy Literatury. Co to za wydarzenie i jak wziąć w nim udział?

Przeżyj noc z literaturą

Europejska Noc Literatury to wydarzenie, które odbędzie się już po raz jedenasty. Co roku wybitni polscy artyści czytają dla publiczności wybrane w programie książki. W tym roku hasłem przewodnim jest „TEMAT RZEKA”. Idea przedsięwzięcia jest prosta – dziesięć osób interpretuje dziesięć fragmentów lektur. Robią to w dziesięciu różnych lokalizacjach we Wrocławiu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy. Seanse czytania rozpoczną się o godzinie 18:00 i potrwają do 22:30. Wszystkie odbędą się na Przedmieściu Świdnickim.

Weź książkę bądź czytnik ebooka

Każdy posiadacz książki lub czytnika ebooka upoważniony jest w sobotę, 20 sierpnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Wystarczy posiadać przy sobie taki egzemplarz i okazać go w razie kontroli. Bezpłatna podróż możliwa jest na wszystkich liniach miejskich oraz liniach aglomeracyjnych oznaczonych numerami 9xx przez cały dzień.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI