Ładowanie

Port Lotniczy Wrocław rozszerza swoją czarterową siatkę o Kenię. Pasażerowie będą mogli polecieć do Mombasy, która położona jest nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia. Samoloty na linii Wrocław - Mombasa będą latały raz w tygodniu - w środy, a podróż potrwa 10 godzin i 20 minut.

Afryka dzika – łatwiejsza do odkrycia. Z Wrocławia polecimy bezpośrednio do Kenii!

1 czerwca, 2023

Port Lotniczy Wrocław rozszerza swoją czarterową siatkę o Kenię. Pasażerowie będą mogli polecieć do Mombasy, która położona jest nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia. Samoloty na linii Wrocław - Mombasa będą latały raz w tygodniu - w środy, a podróż potrwa 10 godzin i 20 minut. Fot. Materiały prasowe Port Lotniczy Wrocław.

Port Lotniczy Wrocław rozszerza swoją czarterową siatkę o Kenię. Pasażerowie będą mogli polecieć do Mombasy, która położona jest nad Oceanem Indyjskim. Pierwszy lot zaplanowano na 20 grudnia. Samoloty na linii Wrocław – Mombasa będą latały raz w tygodniu – w środy, a podróż potrwa 10 godzin i 20 minut.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wrocław to trzecie lotnisko w Polsce, po Warszawie i Katowicach, z którego podróżni będą mieli możliwość wybrać się do Kenii.

– To kolejny krok rozszerzający naszą działalność we Wrocławiu. W poprzednim sezonie liczba pasażerów z wrocławskiego lotniska wyniosła prawie 20 tysięcy, w tym roku spodziewamy się już ponad 30 tysięcy. Zwiększamy liczbę czarterów do Turcji, Egiptu, Grecji czy do bardzo popularnej w tym sezonie Tunezji – wylicza Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow Tours SA. – Zdajemy sobie jednak sprawę, że Polacy oczekują egotycznych kierunków. We Wrocławiu zaczynamy od Kenii, ale mam nadzieję, że wkrótce ogłosimy kolejne połączenia – dodaje.

Wycieczka do Kenii, jednego z najpopularniejszych turystycznych krajów Afryki

Kenia to bardzo popularny kierunek turystyczny w Afryce. Przyciąga podróżnych przede wszystkim swoją unikatową przyrodą. W Parku Narodowym Lake Nakuru można oglądać skupiska setek różowych flamingów. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara, gdzie odbywa się jedno z najwspanialszych zjawisk świata – Wielka Migracja, można obserwować zwierzęta takie, jak żyrafy, zebry, lwy, słonie, gepardy, antylopy czy gazele.

Kuszą również plaże białego wybrzeża Oceanu Indyjskiego oraz znajdująca się tam jedna z najpiękniejszych na świecie raf koralowych.

Skąd polecimy z Wrocławia?

Port Lotniczy Wrocław dysponuje bardzo bogatą ofertą letnich lotów czarterowych. Obecny rozkład to wybór spośród 27 kierunków i 10 krajów takich jak: Albania (Tirana), Bułgaria (Varna, Burgas), Cypr (Larnaka), Egipt (Marsa Alam i Hurghada), Grecja (Chania, Heraklion, Rodos, Kos, Zakynthos, Korfu i Saloniki), Hiszpania (Majorka, Teneryfa, Fuertaventura, Gran Canaria i Minorka), Portugalia (Madera), Tunezja (Djerba, Enfidha), Turcja (Antalya, Bodrum, Dalaman, Izmir) oraz Włochy (Lamezia Terme, Olbia).

Spośród wszystkich połączeń z Wrocławia największą popularnością w kwietni i maju cieszyły się Turcja, Egipt, Grecja oraz Fuertaventura. Pasażerowi korzystający z tej oferty, w większości pochodzili z Dolnego Śląska – 65%, a także z województwa lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Połączenia czarterowe stanowią blisko 1/3 wszystkich połączeń letniego rozkładu lotów. Pasażerowie rozpoczęli już sezon wakacyjny i planują nie tylko wakacje z biurami podróży, ale także decydują się na ofertę przewoźników niskokosztowych.

W obecnej siatce lotów jest aż 56 takich połączeń, w tym trzy nowości – Brindisi, Sofia i Porto. Po zimowej przerwie wróciły także lubiane kierunki takie, jak m.in. Zadar, Split, Dubrownik, Podgorica, Ateny, Kreta, Korfu, Rodos, Barcelona-Girona czy Majorka.

Tegoroczna majówka była przedsmakiem nadchodzących wakacji. Przed nami gorące lato, podczas którego spodziewamy się rekordowej liczby pasażerów na lotnisku – przekonuje Karol Przywara, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tagi