Ładowanie

Na wrocławskim rynku nieruchomości pojawiła się wyjątkowa oferta. Okazała, zabytkowa willa, która niegdyś należała do słynnego architekta Maxa Berga, została wystawiona na sprzedaż.

Zabytkowa willa Maxa Berga na sprzedaż

5 sierpnia, 2023

Na wrocławskim rynku nieruchomości pojawiła się wyjątkowa oferta. Okazała, zabytkowa willa, która niegdyś należała do słynnego architekta Maxa Berga, została wystawiona na sprzedaż. Fot. Jot-Be Nieruchomości

Na wrocławskim rynku nieruchomości pojawiła się wyjątkowa oferta. Okazała, zabytkowa willa, która niegdyś należała do słynnego architekta Maxa Berga, została wystawiona na sprzedaż. Miejsce to ma bogatą historię i unikatowy charakter, który czyni je jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków we Wrocławiu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ta wyjątkowa nieruchomość została zaprojektowana w 1876 roku przez talentowanego Maxa Jitschina dla doktora Paula Liona. Następnie, w 1910 roku, przeszła gruntowną przebudowę i powiększenie pod okiem Maxa Berga, który sam zamieszkiwał w willi do 1923 roku. Architekt ten znany jest przede wszystkim jako twórca Hali Stulecia i współautor koncepcji urbanistycznej miasta Wrocławia.

Willa nawiązuje stylem do angielskiego wiejskiego domu, a oryginalne detale, wysokie sufity i duże okna podkreślają jej wyjątkowy klimat. Na powierzchni ponad 500 metrów kwadratowych, obejmującej trzy kondygnacje, znajdują się liczne pomieszczenia gotowe do indywidualnej aranżacji przez nowego właściciela. Urokliwa oranżeria i ponadczasowy kominek w ponad 50-metrowym salonie, to tylko kilka z licznych atutów tej nieruchomości. Duży taras z pięknym widokiem na otaczający budynek starodrzew stanowi idealne miejsce na letnie przyjęcia.

Willa usytuowana jest w prestiżowej części Wrocławia, w sercu Parku Szczytnickiego, co sprawia, że jest to miejsce szczególnie cenione i uwielbiane przez mieszkańców miasta. Cena willi wynosi 14 milionów złotych, a wszelkie szczegóły oferty można znaleźć u pośrednika Jot-Be Nieruchomości.

To, że willa Maxa Berga trafiła na rynek, to wydarzenie, które na pewno przyciągnie uwagę miłośników architektury i historii, a także tych, którzy poszukują niepowtarzalnej nieruchomości.

Tagi