Ładowanie

Wrocławskie Linie Turystyczne zapraszają na jedne z ostatnich dni w sezonie, w których zabytkowe autobusy wyjadą na wrocławskie ulice.

Zabytkowe autobusy znów wyjadą na ulice. To Ikarus i Autosan

10 sierpnia, 2023

Wrocławskie Linie Turystyczne zapraszają na jedne z ostatnich dni w sezonie, w których zabytkowe autobusy wyjadą na wrocławskie ulice. Zabytkowy Ikarus 280.26. Fot. KSTM

Wrocławskie Linie Turystyczne 12-15 sierpnia zapraszają na jedne z ostatnich dni w sezonie, w których zabytkowe autobusy wyjadą na wrocławskie ulice. Pojawi się gość z Poznania — Ikarus 280.26 oraz Autosan H9, który do niedawna obsługiwał pasażerów w Jaśle.

Wrocławskie Linie Turystyczne zapraszają na jedne z ostatnich dni w sezonie, w których zabytkowe autobusy wyjadą na wrocławskie ulice.
Zabytkowy Autosan H9 Fot. KSTM

To jedna z ostatnich okazji w tym sezonie, by przejechać się zabytkowymi autobusami. Wrocławskie Linie Turystyczne w tym roku kursują do pierwszego weekendu września. W sobotę i w niedzielę przegubowy Ikarus 280.26 z Poznania będzie przemierzać Wrocław jako w ramach kursów turystycznej linii B.

Jest to efekt naszej współpracy z MPK Poznań, która trwa już od kilku lat. W 2020 r. dwa autobusy Klubu przez cały sezon kursowały na linii turystycznej w Poznaniu, zaś od ubiegłego roku wymieniamy się taborem na jeden weekend. Ikarus z kolekcji Klubu jeździł w stolicy Wielkopolski w czerwcu tego roku, a teraz przyjeżdżają do nas poznańscy koledzy – opisuje Krzysztof Wasilewski, wiceprezes Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Z kolei Autosan H9 tę samą linię B obsłuży 15 sierpnia. Jeszcze niedawno jeździł on u oficjalnego operatora komunikacji miejskiej w Jaśle z numerem taborowym 146.

By przejechać się zabytkowym pojazdem, należy zakupić bilet w cenie 4.60 (normalny) i 2,30 (ulgowy).

Tagi