6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Zabytkowy pociąg zaprasza na pokład! Zobacz Wrocław z innej perspektywy

WARTO PRZECZYTAĆ

Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zapowiada kolejną ciekawą atrakcję dla miłośników zabytkowych lokomotyw. Już w marcu retro pociąg wyruszy w podróż po stolicy Dolnego Śląska. Ile kosztują bilety oraz jakimi trasami pojedzie skład?

Retro pociąg, fot. Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu/materiały organizatora

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wycieczka zabytkowym pociągiem odbędzie się we Wrocławiu 12 marca. Pasażerom proponowane są trzy trasy, które będą mogli odwiedzić na pokładzie lokomotywy spalinowej SM30 z wagonami osobowymi z 1929r. W trakcie przejazdu uczestnicy usłyszą też opowieści przewodnika na temat interesujących miejsc mijanych podczas podróży.

Oprócz odcinków dostępnych dla rozkładowych pociągów pasażerskich będzie można przejechać się po odcinkach, którymi na co dzień poruszają się tylko pociągi towarowe. Podczas zmian kierunku jazdy będzie można wyjść na peron, obejrzeć dworzec, obserwować lokomotywę wykonującą manewry oraz odpinanie i podpinanie jej do składu. Będzie też okazja, aby zajrzeć do kabiny maszynisty i przyjrzeć się pulpitowi sterowniczemu – zapowiada Michał Wychodil z Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Zobacz też: Fiatem po podsudeckiej. Wyjątkowa podróż zabytkowym pociągiem po Dolnym Śląsku

Poznaj Wrocław i jego zakamarki

Pociągi wyruszą w podróż po Wrocławiu na trzech trasach.

Zaplanowaliśmy trzy pociągi w ciągu dnia. Każdy pojedzie inną trasą, stąd ich nazwy, które odnoszą się do kierunku jazdy i rejonu naszego miasta: “Zakamarki Północne”, “Zakamarki Południowe” oraz “Zakamarki Zachodnie” – informuje Michał Wychodil z Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

Pociąg “Zakamarki Północne”  przybliży uczestnikom wyprawy historię Portu Miejskiego i jego zabudowy przemysłowej. Lokomotywa “Zakamarki Południowe” pojedzie koło Wzgórza Gajowickiego na najwyższy punkt kolejowy we Wrocławiu. Z kolei  skład “Zakamarki Zachodnie” odwiedzi  stację Wrocław Gądów, która powstała w XIX wieku. Następnie uda się w stronę Stacji Wrocław Nowy Dwór i dawnej lokomotywowni przy ul. Hermanowskiej.

Zobacz również:  Nowe linie tramwajowe i autobusowe przez Popowice. Jak będą kursować?

Składy nie są ogrzewane, dlatego zaleca się wziąć ze sobą cieplejsze ubrania. Na pokładzie będzie można kupić klubowe gadżety, a także kawę z ekspresu, herbatę i zimne napoje.

Podróż zabytkowym pociągiem po Wrocławiu. Bilety

Pociąg “Zakamarki Północne”

Cena biletu: Bilet ulgowy 29 PLN / Bilet normalny 39 PLN

Pociąg “Zakamarki Południowe”

Cena biletu: Bilet ulgowy 39 PLN / Bilet normalny 49 PLN

Pociąg “Zakamarki Zachodnie”

Cena biletu: Bilet ulgowy 38 PLN / Bilet normalny 48 PLN

Rezerwacji można dokonać TUTAJ.

Dochód z biletów zostanie przekazany na remonty oraz prace Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu przy zabytkowym składzie.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI