10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Zakończenie pierwszego etapu przebudowy ul. Pomorskiej. Ulica Cybulskiego znów dostępna

WARTO PRZECZYTAĆ

W piątek, 8 lipca ulica Cybulskiego została otwarta i przejezdna dla kierowców. Zmienia się organizacja ruchu na tym odcinku.

Ulica Cybulskiego znów jest przejezdna, fot. wroclaw.pl

Ważna wiadomość dla wszystkich uczestników ruchu. Ulica Cybulskiego, na której do niedawna jeszcze trwał remont, od piątku jest przejezdna w obie strony. Dzięki temu będzie można nią dotrzeć w kierunku mostu Uniwersyteckiego, jak i na pl. Maxa Borna.

Zmiany istotne dla kierowców i pieszych

W związku z zakończeniem pierwszego etapu przebudowy ul. Pomorskiej, uczestnicy ruchu powinni pamiętać, że ul. Cybulskiego znów stała się przejezdna w obie strony. Powinni, więc zachować  szczególną uwagę na tym odcinku. Na północnej stronie ul. Cybulskiego obowiązuje zakaz parkowania. Natomiast na wysokości ul. Strażniczej i bulwaru Józefa Zwierzyckiego pojawiło się nowe przejście dla pieszych.

Przebudowa torowiska

Koszt realizacji inwestycji wyniósł niepełne 4,8 mln zł. W jej zakresie przebudowano sieci podziemne, torowisko i jezdnię. Udostępniono miejsce pod nowe nasadzenia, tak żeby nie ucierpiały na tym krzewy. Powstało wiele ułatwień dla pieszych i rowerzystów. Do użytku została oddana droga rowerowa, chodniki, a także zamontowano oświetlenie. Zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków, torowisko otacza kostka brukowa. Wykorzystanie jej podczas prac sprawi, że nawierzchnia będzie wytrzymała i odporna na czynniki z zewnątrz.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI