13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Zapowiedziano przebudowę drogi z Wrocławia do Lubina. Nastąpi to w ciągu najbliższych lat

WARTO PRZECZYTAĆ

Nowa droga Wrocław-Lubin zawierać będzie dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wszystko zostanie zrealizowane w ciągu najbliższych lat, najpóźniej do 2033 roku. Będzie szybciej, wygodniej i bezpieczniej.

Zatwierdzono program inwestycji dla prac przygotowawczych do przebudowy dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin w województwie dolnośląskim. fot. Ministerstwo Infrastruktury.

Z planowanej inwestycji cieszą się mieszkańcy okolicznych miast. Przejazd między Lubinem, Głogowem, czy Środą Śląską a Wrocławiem będzie znacznie łatwiejszy. Bez problemu będzie można wybrać się na zakupy w dolnośląskiej stolicy.

Przebudowa trasy

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, zatwierdził właśnie „program inwestycji dla prac przygotowawczych do przebudowy dróg krajowych nr 94 i 36 na odcinku Wrocław – Lubin w województwie dolnośląskim”. Chodzi m.in. o opracowanie dokumentacji projektowej nowej trasy.

Trasa Wrocław – Lubin to kolejny odcinek, którego standard techniczny zostanie podniesiony. Dzięki temu mieszkańcy regionu, ale też przedsiębiorcy i kierowcy korzystający z tej drogi, zyskają wygodne połączenie transportowe. – informował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Inwestycja jest planowana jako droga klasy GP (główna droga z przyspieszonym ruchem).

Nie tylko droga

Oprócz dwóch jezdni po 2 pasy w każdym kierunku zaplanowano również obejścia miejscowości, budowę dróg serwisowych, rozbudowę i przebudowę istniejących skrzyżowań, budowę obiektów inżynieryjnych, chodników, odwodnienia, oświetlenia oraz elementów ochrony środowiska.

Przebudowa trasy jest planowana do realizacji w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Szacunkowy łączny koszt inwestycji to ponad 2,5 mld zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI