Ładowanie

Na Przedmieściu Oławskim planowane są nowe nasadzenia oraz budowa oświetlenia na popularnej trasie spacerowo – rowerowej.

Zazieleni się na Przedmieściu Oławskim. Ruszają dwie inwestycje!

Joanna Bim 5 lipca, 2023

Na Przedmieściu Oławskim planowane są nowe nasadzenia oraz budowa oświetlenia na popularnej trasie spacerowo – rowerowej. W ramach Funduszu Osiedlowego na Przedmieściu Oławskim zostaną zrealizowane dwie inwestycje, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

Przy przystankach tramwajowych i autobusowych na Przedmieściu Oławskim planowane są nowe nasadzenia oraz montaż konstrukcji służących do podtrzymywania roślin pnących. W okresie wakacyjnym rozpocznie  się też budowa oświetlenia na popularnej trasie spacerowo – rowerowej.

Na Żabiej Ścieżce pojawi się oświetlenie, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

W ramach Funduszu Osiedlowego na Przedmieściu Oławskim zostaną zrealizowane dwie inwestycje związane z zielenią oraz doświetleniem terenu spacerowo-rekreacyjnego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Inwestycja w zieleń na Przedmieściu Oławskim

Miasto wybrało wykonawcę, który zajmie się zazielenieniem dziewięciu przystanków tramwajowych  i autobusowych na osiedlu. Wokół wiat zostaną zamontowane trejaże, które będą podtrzymywać  pnącza bluszczu i winobluszczu. Za zadanie odpowiedzialna będzie firma EKOLAS II. Ponadto przy przystankowych zostaną posadzone rośliny ozdobne: tawuła japońska, berberys Thunberga i trzcinnik ostrokwiatowy.

Zobacz też: Wrocław miastem kwiatów i zieleni! Zobacz nowe nasadzenia przy ul. Legnickiej [ZDJĘCIA]

Doświetlenie Żabiej Ścieżki

W celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych i rowerzystów podjęto decyzję o zamontowaniu oświetlenia na Żabiej Ścieżce. Łączy ona ul. Traugutta z ul. Okólną. Przebiega między ogródkami działkowymi i obiektami sportowymi, w związku z czym jest chętnie wybierana przez spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów. W przetargu na budowę oświetlenia wpłynęło pięć ofert, dlatego miasto planuje już wkrótce wybrać wykonawcę zadania. Prawdopodobnie przystąpi on do prac jeszcze w okresie wakacji.  

fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook
CZYTAJ WIĘCEJ:  Brak planów na niedzielę? Warto odwiedzić Rodzinny EkoPiknik
Tagi