Ładowanie

Lopke, klacz kuca szetlandzkiego od niedawna nosi siateczkową maskę zebry.

Zebra na Ranczu? Podopieczna wrocławskiego zoo w nietypowej stylizacji

Joanna Bim 27 lipca, 2023

Lopke, klacz kuca szetlandzkiego od niedawna nosi siateczkową maskę zebry. Lopke w masce zebry, fot. ZOO Wrocław

Lopke, klacz kuca szetlandzkiego ostatnio widziana była na terenie ogrodu zoologicznego we Wrocławiu w zupełnie nowej odsłonie! Zwierzę od niedawna nosi siateczkową maskę zebry. Skąd ten pomysł?

Lopke w masce zebry, fot. ZOO Wrocław

W okresie letnim owady stanowią poważne utrapienie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Przekonała się o tym m.in. klacz Lopke z wrocławskiego zoo, dla której komary i muchy były ostatnio wyjątkowo złośliwe. Opiekunowie zwierzęcia znaleźli sposób, jak ochronić je przed natrętami.

Naszej Lopke, klaczy kuca szetlandzkiego, niemiłosiernie dokuczały owady. Wlatując do oczu i uszu, nie tylko nie dawały jej spokoju, ale także kąsając stanowiły zagrożenie dla jej zdrowia. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie specjalnej siateczkowej maski przeciwko owadom, która pozwoliła naszej podopiecznej odetchnąć z ulgą – informuje ZOO Wrocław na Facebooku.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Lopke w masce zebry, fot. ZOO Wrocław

Lopke otrzymała maskę zebry wykonaną z siatki, która zasłania jej oczy i uszy. W takiej kreacji można zobaczyć ją na Ranczu, gdzie oprócz niej znajdują się też konie i osły.

Mimo wachlarza opcji, jakie oferuje internet, tylko jedna maska pasowała na małą, kucową głowę Lopke – maska zebry! Maska zostanie zdjęta wraz z obniżeniem się temperatur i nadejściem deszczowych dni. Wtedy owady powinny odpuścić naszej bogu ducha winnej Lopke – stwierdza wrocławskiego zoo.

Przeczytaj też: Wyginęły w naturze, zobaczysz je we wrocławskim zoo. Urodziły się młode milu i oryksy

CZYTAJ WIĘCEJ:  10 parkomatów na ul. Zaporoskiej i Szczęśliwej. Sprawdź cennik!
Tagi