7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Zgorzelec: Uroczyste zakończenie projektu WORCATION 2022

WARTO PRZECZYTAĆ

30 lipca 2022 r. rozpoczęła się coroczna Międzynarodowa Wymiana Młodzieży WORCATION. 22 młodych ludzi z Polski, Niemiec, Włoch oraz Ukrainy przyjechało do Europamiasta Zgorzelec-Görlitz, aby poznać historię byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.

Obóz Stalag VIII A, to historyczne miejsce, w którym życie straciło przeszło 12 000 więźniów. Każdego roku uczestnicy projektu zwiedzają go, by poznać historię, która stanowi punkt wyjścia do dyskusji na temat aktualnych problemów społeczno-politycznych. W tym roku uczestnicy skupili się głównie na temacie praw człowieka.

Historia a teraźniejszość

Zorganizowane warsztaty, teatralno-muzyczne oraz historyczne pozwoliły młodzieży nie tylko poznać historię tego miejsca, ale również nabrać nowej perspektywy, na otaczającą nas dzisiaj rzeczywistość.

Jak możemy przeczytać na stronie miasta: – “Punktem kulminacyjnym Międzynarodowej Wymiany Młodzieży WORCATION 2022 będzie uroczyste zakończenie projektu połączone z upamiętnieniem wszystkich ofiar II wojny światowej, które odbędzie się 12 sierpnia 2022 r. o godz. 12:00 w Miejscu Pamięci Stalag VIII A. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu.”

W ramach uroczystości zaprezentowane zostaną rezultaty warsztatów, a uczestnicy upamiętnią ofiary II wojny światowej.


Projekt jest finansowany przez Urząd Federalny ds. Kultury i Mediów (BKM) oraz Partnerstwo na rzecz Demokracji Miasta Görlitz w ramach programu federalnego „Demokratie leben!”. Patronat nad projektem objęli Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Burmistrz Miasta Görlitz.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI