Ładowanie

Zgrupowanie w Wałbrzychu i sparing z Miedzią

28 czerwca, 2023

 

W najbliższych dniach drużyna Śląska przebywać będzie na krótkim zgrupowaniu przedsezonowym w Wałbrzychu. W ramach obozu WKS rozegra mecz sparingowy z Miedzią Legnica.

Wrocławianie treningi drużynowe wznowili 19 czerwca. Wcześniej zawodnicy pracowali według indywidualnej rozpiski zajęć. Po niespełna dwóch tygodniach treningów we Wrocławiu zespół uda się na krótki obóz do pobliskiego Wałbrzycha. Jak mówi trener Jacek Magiera, to nie tylko okazja do intensywnych treningów, ale i wspólnych rozmów i zintegrowania drużyny.

To krótkie zgrupowanie, ale ze szkoleniowego punktu widzenia istotne. Mamy okazję dłużej pobyć razem, poznać się lepiej, porozmawiać. Oczywiście to będą również dni intensywnych treningów, a w sobotę zagramy sparing z Miedzią Legnica. Wcześniej spotkaliśmy się już z Jaworzanką Jawor, ale był to mecz bardziej dla kibiców, z zespołem z niższego poziomu rozgrywkowego. Teraz zagramy z drużyną z 1. ligi, która jeszcze kilka tygodni temu rywalizowała w Ekstraklasie i liczymy, że to spotkanie będzie ważnym elementem przygotowań do sezonu – zaznacza Jacek Magiera, szkoleniowiec Śląska Wrocław.

Mecz z Miedzią zostanie rozegrany w sobotę, o godz. 11. Planowana jest transmisja na żywo na klubowym kanale YouTube.

Sezon PKO BP Ekstraklasy rusza w drugiej połowie lipca – Śląsk w pierwszym starciu o punkty 24 lipca na wyjeździe zmierzy się z Koroną Kielce.

źródło: slaskwroclaw.pl