13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Polacy bronią złota w #SloveniaOpen w Lubljanie!

WARTO PRZECZYTAĆ

Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej znów zdobyła złoty medal. Tak samo stało się w zeszłym roku podczas turnieju międzynarodowego #SloveniaOpen. W drużynie zagrał mieszkaniec dolnośląskiego Jelcza-Laskowice.

fot. ParaVolley Europa

Polacy przywieźli złote medale po tym, jak w pięknym stylu pokonali Reprezentację Włoch 2:0.

Nasi Reprezentanci znów są złoci!

W dniach 30.07. – 01.08.2022 w Lubljanie odbył się turniej międzynarodowy #SloveniaOpen. Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w siatkówce plażowej zameldowała się w Słowenii kilka dni przed rozgrywkami. W tym czasie nasi Zawodnicy przechodzili aklimatyzację oraz trenowali przed zawodami. Czas spędzony w Lubljanie okazał się owocny i efektywny.

Zdobywamy złoty medal w międzynarodowym turnieju w Słowenii, bronimy tytuł sprzed roku i dokładamy drugi złoty medal w drugim starcie w sezonie 2022, co jest ogromnym osiągnięciem. – komentuje rozgrywki w Słowenii Trener Reprezentacji Piotr Janiak.

fot. ParaVolley Europa

Pierwsze mecze Polacy rozegrali 30.07.2022. Trzy z czterech sobotnich rozgrywek zakończyło się zwycięstwem Polaków.

  • z Serbią 2:0 (21:17, 21:12),
  • z Włochami 2:0 (21:19, 21:14),
  • ze Słowacją 2:0 (21:8, 21:12),
  • z Kazachstanem – jedyny przegrany mecz w całym turnieju 0:2 (18:21, 15:21)

Przegrana z Kazachstanem to był najtrudniejszy według mnie moment w całym turnieju. Nasi Reprezentacji pokazali jednak siłę charakteru i niesamowitą motywację. Odrodzili się w błyskawicznym tempie i już w niedzielę pokazali „królowanie” na boisku. Są najlepsi! I nie podlega to absolutnie żadnej dyskusji. Wszyscy jesteśmy z nich dumni! – komentuje Trener Mentalny Reprezentacji Marta Gargas.

Kolejne mecze Reprezentacja Polski w składzie:

Artur Wąsowicz (Jelcz-Laskowice, Dolny Śląsk), Rafał Wojtowicz (Warszawa, Mazowieckie) i Dariusz Cegiełka (Szczecin, Zachodniopomorskie).

rozegrała w niedzielę 31.07.2022

  • z Niemcami 2:0 (21:10, 21:18)
  • ze Słowenią 2:0.

Na zawodach w Lubljanie stoczyliśmy ciężkie boje, nie wszystkie wygrane, ale to świadczy o poziomie sportowym tego turnieju, który był na pewno najlepszym, w jakim do tej pory brałem udział jako trener tej reprezentacji. Pojawiły się nowe teamy, które podniosły sportowo poziom i sprawiły, że do wszystkich meczy trzeba było podchodzić jak do najważniejszego meczu w turnieju. – dodaje Trener Reprezentacji Piotr Janiak.

Zobacz również:  Healthy Day z Anną Lewandowską już wkrótce we Wrocławiu

Po rozgrywkach fazy grupowej przyszedł czas na półfinał z Kazachstanem. Czas na rewanż za wcześniejszy mecz nadszedł więc szybko. Nasi Reprezentanci odpłacili się z nawiązką za wcześniejszą porażkę, pokonując pewnie Reprezentację Kazachstanu 2:0 (21:16, 21:13). Tym samym awansowali do finału, który rozegrali w poniedziałek 01.08.2022 z Włochami.

fot. ParaVolley Europa

W finale nie oddali pola bez walki

W finale zmierzyliśmy się z bardzo waleczną drużyną z Włoch. W pierwszym secie utrzymaliśmy prawie stuprocentowe przyjęcie, co było kluczem do zwycięstwa i do pokazania wysokich umiejętności, jeżeli chodzi o ofensywę. W drugim secie w początkowej fazie nie pozwoliliśmy Włochom odjechać z wynikiem, a w połowie seta mając w głowie handicap zwycięskiego seta, chłopaki narzucili swój styl w zagrywce i akcjach ofensywnych aż do ostatniej piłki utrzymując pełną koncentrację. – skomentował Trener Reprezentacji Piotr Janiak.

Ostatecznie Polacy wygrali, pokonując Włochów 2:0 (21:17, 21:11).

Zrealizowaliśmy kolejne cele, z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi. Jest to sukces całego teamu, jaki tworzymy. – podsumowuje Trener Reprezentacji Piotr Janiak.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI