9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Zmarł Łukasz Byczkowski. Zawodnik miał 29 lat

WARTO PRZECZYTAĆ

Zmarł 29-letni Łukasz Byczkowski, kapitan drużyny Śląsk Wrocław Blind Football. Zawodnik od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.

Blindfootball to odmiana piłki nożnej przeznaczona dla graczy niewidomych lub niedowidzących. Łukasz Byczkowski był jednym z najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. Pełnił funkcję kapitana drużyny Śląsk Wrocław Blind Football. Przez wiele lat działał również na rzecz rozwoju piłki nożnej dla osób niewidomych i słabowidzących w ramach UKS “Sprint” Wrocław.

U Łukasza Byczkowskiego zdiagnozowana została choroba nowotworowa, która wymagała leczenia operacyjnego i chemioterapii. Z pomocą ruszyli przyjaciele Łukasza, którzy założyli zbiórkę, aby zebrane środki pomogły mu w późniejszej rehabilitacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wrocławski sportowiec cierpi na nowotwór. Ruszyła zbiórka na leczenie

Niestety, klub Śląsk Wrocław przekazał smutną wiadomość, że zawodnik zmarł. “Byku, byłeś wspaniałym człowiekiem i świetnym piłkarzem. Będzie nam Cię brakować” – napisał klub w mediach społecznościowych.

Łukasz Byczkowski był nie tylko utalentowanym sportowcem, ale również wspaniałym człowiekiem, który zawsze służył pomocą i inspiracją dla innych. Jak mówią o nim jego rodzina i przyjaciele. Jego odejście pozostawiło ogromną pustkę w świecie blindfootballu oraz w sercach jego przyjaciół i bliskich.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI