9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Zmiana na stanowisku prezesa spółki Ekosystem

WARTO PRZECZYTAĆ

Na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Ekosystem powołano Izabelę Piekielnik. Nowa Prezes dotychczas pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Podatków i Opłat w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Na posiedzeniu Rady Nadzorczej spółki Ekosystem zapadła decyzja o powołaniu Izabeli Piekielnik na stanowisko Prezesa Zarządu. Będzie ona odpowiedzialna między innymi za przeprowadzenie trzeciego przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, który zostanie ogłoszony w najbliższych miesiącach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W postępowaniach nie wyłoniono firmy, która zajmie się wywozem odpadów we Wrocławiu

Dwa dotychczasowe postępowania przetargowe na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez oferentów, musiały zostać unieważnione. Firmy zaproponowały za odbiór odpadów ponad 500 milionów złotych w skali roku. To o 300 milionów zł więcej niż w latach poprzednich. Mimo nie rozstrzygniętego przetargu, odbiór śmieci od mieszkańców nie jest zagrożony i odbywa się w trybie zamówienia z tzw. wolnej ręki.

Ostatnie lata to ciągłe odbieranie samorządom dochodów. Dość powiedzieć, że Wrocław na zmianach podatkowych wprowadzonych przez rząd stracił 1,75 mld zł. Liczy się każda złotówka, dlatego też postanowiliśmy jeszcze silniej związać kwestie dochodowe z wydatkami w obszarze polityki odpadowej. Izabela Piekielnik z poziomu ratusza zajmuje się opłatami także, jeśli chodzi o śmieci, stąd jest w stanie błyskawicznie przejąć przygotowania do nowego przetargu, a także rozmowy na temat kolejnych umów „z wolnej ręki” — mówi Marcin Urban, skarbnik miasta, który będzie teraz bezpośrednio nadzorował cały proces przetargowy.

We Wrocławiu — w ramach systemu wywozu odpadów — znajduje się ponad 46 tys. miejsc gromadzenia odpadów i ponad ćwierć miliona pojemników na śmieci. Oznacza to ponad 11 milionów odbiorów śmieci rocznie.

Izabela Piekielnik — nowa prezes spółki Ekosystem

Pełniąca od teraz funkcję prezesa Ekosystemu Izabela Piekielnik to prawniczka i menadżerka, która ukończyła Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, Accounting and Financial Management (EN) na Uniwersytecie Ekonomicznym We Wrocławiu oraz studia podyplomowe Executive MBA — Business Trends w WSB we Wrocławiu. Jej kariera zawodowa zawsze była związana z finansami i administracją. Ostatnio pełniła funkcję Dyrektora Wydziału Podatków i Opłat w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie między innymi zajmowała się zagadnieniami prawnymi, związanymi z gospodarką odpadami.

Zobacz również:  Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu. Do 20 marca przyjmowane są zgłoszenia

Ekosystem dba o porządek we Wrocławiu

Spółka Ekosystem odpowiada za realizację zadań w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta. W szczególności za organizowanie przetargów na odbiór odpadów komunalnych, nadzór nad odbiorem odpadów komunalnych i utrzymaniem czystości, m.in. organizowaniem i nadzorowaniem zadań związanych z oczyszczaniem ulic, chodników, placów, terenów otwartych, przystanków komunikacji miejskiej oraz parkingów w miejskiej strefie płatnego parkowania.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI