Ładowanie

Zmiana trenera w Śląsku. Mecz z Górnikiem poprowadzi Jacek Magiera

admin 21 kwietnia, 2023

 

21 kwietnia Ivan Djurdjević przestał pełnić obowiązki trenera Śląska Wrocław. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że popołudniowy trening i niedzielny mecz z Górnikiem Zabrze poprowadzi Jacek Magiera.

 

Serbski szkoleniowiec prowadził Śląsk od czerwca 2022 roku. Pod jego wodzą zespół rozegrał w sumie trzydzieści dwa spotkania. Ze Śląskiem żegnają się również Maciej Stachowiak (drugi trener) oraz Mariusz Bołdyn (trener bramkarzy).  

Postawa zespołu od czasu porażki w Fortuna Pucharze Polski, jak i wprowadzone ostatnio środki zaradcze, przestały w naszej ocenie dawać nadzieję na szybką poprawę wyników, a w chwili, gdy na kilka kolejek przed końcem rozgrywek drużyna znalazła się w strefie spadkowej, jest to absolutnie konieczne. Po dłuższej analizie podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem oraz częścią jego sztabu. Dziękujemy Ivanowi Djurdjeviciowi i jego współpracownikom za zaangażowanie i pracę dla WKS-u – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Wszystko na to wskazuje, że nowym/starym szkoleniowcem Śląska Wrocław będzie Jacek Magiera, który został wezwany do klubu i ma poprowadzić dzisiejszy popołudniowy trening. To teraz na jego barkach będzie spoczywała odpowiedzialność za utrzymanie WKS-u w Ekstraklasie.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:  Rezerwy Śląska poznały rywala w PP