Ładowanie

Planowane są zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Zmiany komunikacyjne we Wrocławiu od 24 czerwca

Joanna Bim 23 czerwca, 2023

Planowane są zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Joanna Bim

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem remontów we Wrocławiu, od soboty (24 czerwca) planowane są zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Sprawdź szczegóły!

Prace przy ul. Kazimierza Wielkiego

Remont w dwóch miejscach Kazimierza Wielkiego rozpocznie fińska spółka Fortum, która musi przebudować ostatni fragment sieci ciepłowniczej. Prace nie wpłyną na komunikacje tramwajową, bo torowisko będzie cały czas czynne a rury pod torami zostaną przeprowadzone przekopem. Zmienia się natomiast nieco przejazd autobusów, ponieważ na większości Kazimierza Wielkiego ruch będzie prowadzony tylko jedną jezdnią (na drugiej ciepłownicy będą prowadzili prace).

W związku z tym od 24 czerwca 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych K, oraz nocnych 243, 245, 247, 248, 253 i 257.

Autobusy linii K i kursy nocne linii 247, 248 i 257 jadące od strony Karłowic lub Różanki w kierunku Dworca PKP, od ulicy Nowy Świat pojadą objazdem przez ulicę świętego Mikołaja, plac Jana Pawła II gdzie zawrócą i dalej ulicą Ruską do ulicy Kazimierza Wielkiego.

Kursy nocne linii 243, 247, 248, 253 257 jadące w kierunku ulicy Legnickiej lub Karłowic, od ulicy Świdnickiej pojadą objazdem przez ulicę Kościuszki, Kołłątaja, Skargi i plac Dominikański do ulicy Kazimierza Wielkiego z pominięciem przystanku “Renoma“.

Dodatkowo, przystanek “Świdnicka” w kierunku placu Dominikańskiego dla autobusów linii K i 245 zostanie przesunięty w rejon skrzyżowania ulicy Kazimierza Wielkiego i Zamkowej, a przystanek “Rynek” dla autobusów linii K, 243245, 247248, 253 i 257 w kierunku Karłowic lub placu Jana Pawła II zostanie przesunięty na ulicę Białoskórniczą (dla autobusów linii K, 247, 248 i 257) i na ulicę świętego Mikołaja za skrzyżowaniem z ulicą Nowy Świat (dla autobusów linii 243, 245 i 253).

Autobusy linii 132 i 142 oraz komunikacja tramwajowa na ulicy Kazimierza Wielkiego będzie kursowała bez zmian.

Prace zgodnie z informacjami od Fortum potrwają do końca wakacji.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Miasto z Piasku czeka w Kolejkowie

Remont Mostu Piaskowego

W sobotę rozpoczną się także wakacyjne prace na Moście Piaskowym. Przeprawa jest w złym stanie technicznym, w tej chwili ograniczono jego nośność do 10 ton. Most za dwa lata czeka poważny remont, jednak teraz trzeba przeprowadzić remont cząstkowy, by po najstarszym wrocławskim moście mogły wciąż jeździć ciężkie nowe tramwaje. Od 24 czerwca 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 891117 i 23.

Tramwaje linii 8, 9, 11 i 17 pojadą na drugą stronę Odry nie przez most Piaskowy i Ostrów Tumski ale przez Grodzką i Most Uniwersytecki. Tramwaje linii 9 i 23 pojadą od pl. Dominikańskiego przez pl. Społeczny i Most Pokoju.  

Szczegółowo trasy zostały tak poprowadzone:

Tramwaje linii 8 jadące z Tarnogaju w kierunku Karłowic zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki, ulicę Łokietka i Chrobrego do placu Powstańców Wielkopolskich.
W kierunku przeciwnym tj. z Karłowic do Tanogaju, tramwaje pojadą objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez ulicę Chrobrego, Łokietka, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok i Teatralną do ulicy Kołłątaja.

Tramwaje linii 9 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego do ulicy Sienkiewicza.

Tramwaje linii 11 jadące w kierunku pętli “Kowale” zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema.
W kierunku przeciwnym tj. z pętli “Kowale” do pętli “Grabiszyńska (Cmentarz)”, tramwaje pojadą objazdem od placu Bema przez ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny do placu Dominikańskiego.

Tramwaje linii 17 jadące z Kleciny zostaną skierowane objazdem od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema.
W kierunku przeciwnym tj. do Kleciny, tramwaje pojadą objazdem od placu Bema przez ulicę Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok do placu Teatralnego.

Tramwaje linii 23 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Dominikańskiego przez plac Społeczny, most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego, Sienkiewicza do placu Bema.

Prace potrwają około 4-6 tygodni.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Nie przekonuj się #nawłasnejskórze. Kampania społeczna na temat czerniaka

Zobacz też: W najbliższy weekend rozpocznie się remont Mostu Piaskowego

Przebudowa Mostów Chrobrego

Od soboty także zmiany związane z przebudową układu komunikacyjnego przy powstających nowych Mostach Chrobrego. Teraz na tapet idzie przebudowa skrzyżowania Swojczyckiej i Mydlanej, w związku z czym ulica Mydlana przez miesiąc będzie jednokierunkowa.

Od soboty 24 czerwca 2023 roku zmieni się trasa linii autobusowej 118 i 315.

Obsługa przystanków “Volvo” przez kursy linii autobusowej 118 będzie realizowana wyłącznie od strony ulicy Kowalskiej i Miłoszyckiej.

Autobusy linii 315 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Swojczyckiej przez ulicę Miłoszycką i Mydlaną do pętli przy zakładach “Volvo“.

Nowe skrzyżowanie przy AWW

Na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z Paderewskiego i budowaną Aleją Wielkiej Wyspy już trwają prace związane z włączeniem Alei Wielkiej Wyspy w tamtejszy układ komunikacyjny. Powstaje nowe duże skrzyżowanie AWW z Mickiewicza i Paderewskiego. Przebudowywane są także sieci podziemne. Ten remontowy czas wykorzysta także MPWiK by naprawić swoje rurociągi na wysokości przystanku „8 maja”. W związku z tym na 10 dni zmienia się od soboty 24 czerwca trasa linii tramwajowych 9, 17 i 33.

Tramwaje linii 9 zostaną skrócone do przystanku tymczasowego “8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 17 od ulicy Sienkiewicza pojadą objazdem w obu kierunkach przez ulicę Piastowską, plac Grunwaldzki, ulicę Skłodowskiej-Curie, most Zwierzyniecki i ulicę Mickiewicza do przystanku tymczasowego “8 Maja”, który zostanie zlokalizowany przy alei Paderewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza.

Tramwaje linii 33 zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Pasażerowie od „8 maja” w głąb Sępolna pojadą dalej autobusami linii 115, 145 i 315. Wszyscy, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 9, 17 lub 33 będą mogli kontynuować podróż autobusami linii 115145 i 315 na odcinku pl. Grunwaldzki – Sępolno – pl. Grunwaldzki.

Tramwaje wrócą na trasę do Sępolna w dniu 3 lipca 2023 roku (poniedziałek).

CZYTAJ WIĘCEJ:  Wolne miejsca do szkół ponadpodstawowych. Ruszył II etap rekrutacji

Wymiana zwrotnicy przy dworcu

W sobotę zakończy się wymiana zwrotnicy na Peronowej przy dworcu, co oznacza powrót autobusów K i nocnych na wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy przy Dworcu Głównym PKP.

Wiec Donalda Tuska

W sobotę na Nowym Targu planowane jest spotkanie przewodniczącego PO Donalda Tuska z Dolnoślązakami. Między 11:00 a 15:00 należy się spodziewać utrudnień w okolicach Nowego Targu i pobliskich ulic. Nadzór Ruchu MPK będzie zabezpieczać przejazd komunikacji zbiorowej w tym rejonie a w razie konieczności elastycznie zmieniać przebiegi tras tramwajów jadących ul Piaskową. W pt. 23.06 podamy szczegóły dotyczące możliwych utrudnień pozakomunikacyjnych związanych z tym wydarzeniem.  

Niedziela handlowa we Wrocławiu

W najbliższy weekend przypada niedziela handlowa. Tego dnia wszystkie linie autobusowe i tramwajowe organizowane przez Gminę Wrocław będą kursowały według sobotniego rozkładu jazdy – czyli częściej. Tak, aby ułatwić mieszkańcom dojazd komunikacją miejską m.in. do centrów handlowych. Przykładowo, mieszkańcy Wojnowa chcący udać się do Pasażu Grunwaldzkiego linią 115 w godzinach popołudniowych, będą mieli do dyspozycji kursy średnio co ok. 15, a nie 30 minut.

Dodatkowo, trasa linii 133 zostanie tego dnia wydłużona do Auchan i Alei Bielany. Przypomnijmy, że zazwyczaj w niedziele linia ta jedzie skróconą trasą i nie obsługuje wspomnianych centrów handlowych.
Zmiana rozkładów z niedzielnych na sobotnie obejmie wszystkie linie tramwajowe, linie autobusowe 1xx, 3xx, 6xx, 7xx, 9xx oraz pospieszne A, D, K i N.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi