7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Zmiany na trasie do zoo. W weekend nie będą jeździć tam tramwaje

WARTO PRZECZYTAĆ

Tramwaje linii 2, 4 i 10 nie będą kursować do zoo w dniach 6-7 sierpnia. Ma to związek z pracami remontowymi przy Moście Zwierzynieckim.

6-7 sierpnia tramwaje nie pojadą do zoo. Fot. Joanna Bim

W najbliższy weekend będą budowane rozjazdy tymczasowe za mostem Zwierzynieckim. Na pasażerów udających się do zoo w tym czasie czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zostanie udostępniona zastępcza linia autobusowa nr 701, która będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty.

Tramwaje

6-7 sierpnia trasy tramwajów linii 2, 4 i 10 zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Od poniedziałku 8 sierpnia wrócą one na swoje przejazdy – w kierunku zoo przez Paderewskiego, Różyckiego i Mickiewicza, a z zoo w kierunku Ronda Reagana przez most Zwierzyniecki. 

Autobusy

Autobusy w kierunku zoo w weekend pojadą przez al. Paderewskiego, Różyckiego, Mickiewicza. W stronę centrum będą jechać do placu Grunwaldzkiego mostem Zwierzynieckim. Przez 2 dni z placu Grunwaldzkiego na Bartoszowice i z powrotem będą kursowały autobusy zastępcze linii 701. Od 8 sierpnia kursy linią 701 zostaną zawieszone.

Bilety jednorazowe i okresowe

Osoby, które wybierają się do zoo w okresie 6-7.08.2022 r. będą miały możliwość przesiać się do autobusów kursujących zastępczo.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 4, 10 lub 71 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 701. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w autobusie linii 701, będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 2, 4, 10 lub 71. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 1, 2, 4 lub 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat: autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki – Tramwajowa – pl. Grunwaldzki oraz autobusami linii 701 na całej trasie.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 16 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat: autobusami linii 145, 146 i 701 na odcinku pl. Grunwaldzki – Hala Stulecia – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować: wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem i wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI