9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Zmiany w kursowaniu MPK na Moście Piaskowym i Powstańców Śląskich

WARTO PRZECZYTAĆ

Od soboty pojawią się ograniczenia w ruchu MPK na Moście Piaskowym, w związku z planowanym remontem przeprawy. 25 lutego przez jeden dzień tramwaje linii 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74 nie będą też jeździć w kierunku Hallera.

MPK planuje od soboty dwie zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów. Pierwsza będzie dotyczyć Mostu Piaskowego, znajdującego się niedaleko Hali Targowej, a druga ulicy Powstańców Śląskich i Hallera.  

 • Autobusy nie wjadą na Most Piaskowy
 • Tramwaje w sobotę ominą Powstańców Śląskich i Hallera
 • Zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74
 • Komunikacja zastępcza na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera
 • Bilety okresowe i jednorazowe
  • Autobusy nie wjadą na Most Piaskowy

   Od soboty zmieni się trasa nocnych autobusów jeżdżących dotychczas przez most Piaskowy. Od 25 lutego autobusy będą jeździć w kierunki m.in. pl. Bema przez most Uniwersytecki. Związane jest to z wprowadzanym ograniczeniem tonażowym na moście Piaskowym. Most przeznaczony jest do remontu kapitalnego. Autobusy powrócą na most Piaskowy po jego zakończeniu. Z tego samego powodu po moście Piaskowym nie mogą jeździć np. ciężkie tramwaje dwukierunkowe Skody. Kursy nocne linii 242, 244, 251 i 259 poprowadzono w obu kierunkach od Hali Targowej przez ulicę Grodzką, most Uniwersytecki i ulicę Drobnera do placu Bema.

   Tramwaje w sobotę ominą Powstańców Śląskich i Hallera

   W sobotę mieszkańców południa Wrocławia czeka jednodniowa zmiana w kursowaniu MPK na Powstańców Śląskich i Hallera. MPK musi przeprowadzić przełączenia na modernizowanej stacji prostownikowej “Racławicka”, która zasila trakcję elektryczną w rejonie ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera. Dlatego tylko w dniu 25 lutego 2023 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 267, 17, 20, 70 i 74. Tramwaje nie będą wjeżdżały na Powstańców Śląskich i Hallera. Od Arkad na południe będą kursowały autobusy za tramwaj (702 na Klecinę, 720 na FAT przez Hallera). Można też zastępczo (na jednym bilecie) skorzystać np z autobusu D. Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

   Zmiany tras linii tramwajowych 2, 6, 7, 17, 20, 70 i 74

   Linia 2

   Tramwaje linii 2 zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Biskupin – Arkady (Capitol) – Biskupin. W kierunku pętli “Biskupin” pojadą przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną.

   Linia 6

   Tramwaje linii zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

   Kursy realizowane w kierunku pętli “Kromera”, od przystanku “Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

   Linia 7

   Tramwaje linii zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej.

   Kursy realizowane w kierunku pętli “Poświętne”, od przystanku “Arkady (Capitol)” będą realizowane przez ulicę Piłsudskiego, Kołłątaja i Teatralną do ulicy Widok.

   Linia 17

   Tramwaje linii 17 zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Sępolno – Arkady (Capitol) – Sępolno.

   Linia 20

   Tramwaje linii 20 zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i będą kursowały w relacji Leśnica – Arkady (Capitol) – Leśnica.

   Linia 70

   Tramwaje linii 70 zostaną skrócone do przystanku “Arkady (Capitol)” przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej i dalej pojadą przez ulicę Piłsudskiego i plac Legionów, plac Orląt Lwowskich i ulicę Marchijską do pętli “Wrocławski Park Przemysłowy” przy ulicy Robotniczej.

   Linia 74

   Tramwaje linii 74 zostaną skierowane od placu Legionów przez ulicę Grabiszyńską do pętli na Oporowie.

   Komunikacja zastępcza na ulicy Powstańców Śląskich i Hallera

   Na odcinku Arkady (Capitol) – Klecina (pętla przy ulicy Giełdowej) – Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut, a na odcinku  Arkady (Capitol) – FAT – Arkady (Capitol) przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 720, która również będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.

   Bilety okresowe i jednorazowe

   Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 267 lub 17 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 oraz autobusem linii:

   • 720 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
   • na odcinku Arkady (Capitol) – Giełdowa (Centrum Hurtu) – Arkady (Capitol)

   Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 20 lub 70 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 720 oraz autobusem linii:

   • 702 na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)
   • na odcinku Arkady (Capitol) – Hallera – Arkady (Capitol)

   Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.
   Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
   – wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
   – wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

   Tramwaje linii 267172070 i 74 powrócą na ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera w dniu 26 lutego 2023 roku (niedziela).

   NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI