7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Znamy najczęstsze zgłoszenia rekrutacyjne maturzystów! Jakie kierunki cieszą się popularnością?

WARTO PRZECZYTAĆ

Maturzyści we wtorek 5 lipca poznali wyniki swoich matur. Od tego czasu już tysiące z nich rekrutowało się na studia we Wrocławiu.

Ruszyły zapisy na studia. Zainteresowanie jest rekordowe. Fot. Pixabay

Z roku na rok przybywa rekordowych zapisów na studia. Czy tak będzie i tym razem poznamy odpowiedź, gdy uczelnie zamkną nabory dla przyszłych studentów. Tymczasem już teraz wiemy, jakie kierunki studiów cieszą się największą popularnością na wrocławskich uczelniach.

Uniwersytety Przyrodniczy 

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu ilość zgłoszeń wzrosła o 30% od ogłoszenia wyników matur. Najchętniej wybierane kierunki to: weterynaria, biotechnologia, żywienie człowieka i dietetyka, architektura krajobrazu oraz geodezja i kartografia. 

Uniwersytet Medyczny 

Na kierunki lekarskie jest średnio 12 osób na miejsce, a na studia lekarsko-stomatologiczne 25. W tym momencie zarejestrowano łącznie 8 tys. zgłoszeń na studia, a rejestracja jeszcze się nie skończyła. 

Kandydaci mają czas do 11 lipca na zgłoszenie, wpisanie ocen z matury oraz uregulowanie opłaty rekrutacyjnej. Listę przyjętych ogłosimy 15 lipca – poinformowała Anna Tumidajewicz, szefowa Biura Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów Uniwersytetu Medycznego.

Uniwersytet Wrocławski 

Jak rekrutacja przebiega na Uniwersytecie Wrocławskim? Od wtorku do środy zarejestrowano ponad trzy tysiące zgłoszeń. 

Najchętniej wybieranym kierunkiem jest ponownie psychologia, na którą od wtorku liczba kandydatów na miejsce wzrosła z 23 do 28.

Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska również nie narzeka na brak rekrutacji. 

W poniedziałek, 4 lipca, mieliśmy 13,5 tysiąca zgłoszeń, a dzisiaj, w środę, mamy 17,2 tysiąca – skomentował Michał Ciepielski z biura prasowego uczelni. 

Na Politechnice Wrocławskiej tak jak w poprzednich latach maturzyści najbardziej chcą dostać się na informatykę stosowaną, cyberbezpieczeństwo i budownictwo.

Wyniki rekrutacji na studia poznamy 11 lipca. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI