7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Znamy wyniki pierwszego naboru do Mikrograntów – przed nami wiosna i lato pełne wrażeń!

WARTO PRZECZYTAĆ

Grafika. mat. prasowe.

Wydarzenia integrujące mieszkańców i mieszkanki Wrocławia pochodzących z różnych krajów, spotkania łączące pokolenia, a także rodzinne działania na świeżym powietrzu i w Centrach Aktywności Lokalnej – poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie wszystkich trzech ścieżek naboru do Mikrograntów. Wiosną w całym mieście zrealizowane zostaną 44 nowe lokalne inicjatywy. To jednak nie koniec – organizatorzy już dziś zapraszają do udziału w kolejnym, majowym naborze!

Pierwszy w tym roku nabór do Mikrograntów tradycyjnie podzielony był na trzy ścieżki – dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych. Po raz kolejny chęć wrocławian i wrocławianek do działania na rzecz lokalnej społeczności nie zawiodła. – Dziękujemy Wam za reakcję na sytuację wojny w Ukrainie i przyjazd do Wrocławia tysięcy nowych mieszkańców i mieszkanek. W trwającym od 1 do 15 marca naborze pojawiła się spora liczba projektów integracyjnych, dzięki którym, mamy nadzieję, ułatwimy im zaadoptowanie się do nowej społeczności – komentują organizatorzy.


Spośród 156 zgłoszonych propozycji, ostatecznie wybrano 44 projekty, które w zależności od ścieżki otrzymają wsparcie od 1 do 10 tysięcy złotych oraz pomoc w sprawach administracyjnych, organizacyjnych i promocyjnych.


Kolejna szansa na współpracę z Mikrograntami już w maju!
Wrocławski Instytut Kultury i Fundacja Umbrella już teraz zapraszają do udziału w kolejnej, wakacyjnej edycji Mikrograntów. – Jak spędzić wakacje we Wrocławiu? Najlepiej aktywnie działając na swoim osiedlu! Od 1 do 15 maja będziemy czekać przede wszystkim na inicjatywy odbywające się w plenerze, które wykorzystują miejskie skwery, podwórka i parki, a także eksplorują inwestycje powstałe w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego – tłumaczą organizatorzy.

mat. prasowe.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI