7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Znęcał się nad kotem. Teraz grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności

WARTO PRZECZYTAĆ

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad kotem. Zatrzymanemu za tego typu czyn może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zwierzę zostało bardzo poturbowane. Okazało się, że ma złamane żebra, żuchwę oraz pęknięty mostek. Świadkowie przestępstwa poinformowali, że podejrzany 43-latek uderzał kotem o barierkę balkonu i kopał go. Funkcjonariusze policji po ustaleniu adresu pojechali we wskazane miejsce i rozpoznali opisywane zwierzę. Było wystraszone oraz miało liczne rany i widoczne ślady krwi na sierści.

Podejrzewany wypierał się zarzucanych mu czynów, policjanci nie uwierzyli jednak w jego wyjaśnienia. Po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń zauważono w łazience ślady krwi oraz sierści. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiały dowodowe w tej sprawie i zatrzymali 43-latka. Na miejsce został wezwany patrol Eko-Straży, aby udzielić pomocy rannemu zwierzęciu.

Przeczytaj również: W zoo nie zobaczymy pingwinów do odwołania. Powód? Ptasia Grypa

Podejrzany usłyszał już zarzut przestępstwa dotyczący znęcania się nad zwierzęciem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wrocławska Policja apeluje – Pamiętajmy, żeby informować odpowiednie służby o tego typu zdarzeniach. Nie pozwalajmy krzywdzić zwierząt!

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI