-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Zobacz wizualizacje Przedszkola nr 141 przy al. Hallera

WARTO PRZECZYTAĆ

Przedszkole nr 141 będzie posiadać więcej oddziałów i miejsc dla dzieci. W budynku powstaną sale przeznaczone na zajęcia terapeutyczne oraz sala wielofunkcyjna. Planowany termin zakończenia prac przewidywany jest w wakacje 2023 roku.

Przedszkole nr 141 – wizualizacja, fot. Zarząd Inwestycji Miejskich

Przedszkole nr 141 przy al. Hallera 77A będzie miało osiem sal oddziałowych i przyjmie 200 przedszkolaków. Większość placówek tego typu złożona jest z 5 oddziałów dla 150 dzieci. Przy przedszkolu będzie znajdować się parking dla samochodów i rowerów. Zostanie również przebudowa droga dojazdowa. Koszt inwestycji wyniesie 15 mln złotych.

Ekologiczne przedszkole

Na dachu przedszkola zostaną umieszczone panele fotowoltaiczne. Przy budynku będzie znajdować się zbiorniki na deszczówkę. W ten sposób będzie można wykorzystywać wodę do podlewania ogródka, w którym zasadzone będą drzewa, rośliny ozdobne i krzewy.

Place zabaw i sale terapeutyczne

Inwestycja obejmuje utworzenie dwóch placów zabaw przed budynkiem przedszkola. Jeden z nich będzie służył do zabawy dla młodszych dzieci, a drugi dla starszych. Na podwórku powstanie też ścieżka sensoryczna, która stymuluje zmysł dotyku u dziecka. W budynku będą znajdować się sale przeznaczone na zajęcia terapeutyczne, sala wielofunkcyjna, szatnie, sanitariaty, wózkownia, zaplecze administracyjne i węzeł żywienia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI