7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Zostało jeszcze ponad 2,2 tys. wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych

WARTO PRZECZYTAĆ

Wrocławskie szkoły ponadpodstawowe ogłosiły listy uczniów przyjętych do pierwszych klas po I etapie rekrutacji. W tym roku zwiększono liczbę klas w placówkach, tak żeby dla nikogo nie zabrakło miejsca. Gdzie można jeszcze składać wnioski o przyjęcie?

W I etapie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych wzięło udział blisko 9 tys. uczniów. Wolnych miejsc jest jeszcze ponad 2,2 tysiąca. Rekrutacja uzupełniająca potrwa od 2 do 4 sierpnia. O szczegółach i ważnych datach przeczytasz tutaj: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Co warto wiedzieć?

Zwiększona liczba klas

W tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu, wzięło udział więcej uczniów niż w latach ubiegłych. Wpływ na to miała reforma przeprowadzona w 2014 roku. Wtedy naukę w szkołach podstawowych rozpoczęły 7-latki oraz połowa rocznika 6-latków. Z tego powodu zwiększono liczbę klas dla „półtora rocznika”.

Wolne miejsca we wrocławskich szkołach

– Jeżeli chodzi o szkoły prowadzone przez Miasto Wrocław, to w liceach mamy jeszcze ponad 480 wolnych miejsc. W technikach ponad 1 tys., a w branżowych szkołach ponad 580. Dlatego osoby, które w I etapie nie dostały się do żadnej z wybranych placówek lub dostały się do szkoły, ale jednak zmieniły zdanie i chcą uczyć się w innej, mogą przystąpić do II etapu rekrutacji. Miejsc w naszych placówkach dla nikogo nie zabraknie co nie oznacza, że wszystkim kandydatom uda się dostać do wymarzonej szkoły mówiła Ewa Szczęch z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

Szczegółowa lista wolnych miejsc, wg stanu na 1 sierpnia 2022r. , dostępna jest także na stronie rekrutacji: https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/omikron-parents/main.action

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI