Ładowanie

Żukowski piłkarzem Śląska Wrocław

28 czerwca, 2023

Mateusz Żukowski dołączył do Śląska Wrocław. 21-latek podpisał z wrocławskim klubem umowę do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony. Zawodnik przeniósł się do Wrocławia z zespołu wicemistrza Szkocji, Rangers F.C.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Mateusz Żukowski pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Lęborku. W 2015 roku trafił do Lechii Gdańsk, gdzie w wieku 16 lat zadebiutował w rozgrywkach Ekstraklasy. W 2019 roku został wypożyczony do Chojniczanki, a po powrocie do Gdańska stał się pierwszoplanową postacią w zespole Lechii. Dla biało-zielonych zaliczył łącznie 50 występów, zdobywając dwie bramki. Na początku 2022 roku przeniósł się na zasadzie transferu do ówczesnego mistrza Szkocji, czyli Rangers F.C.

W pierwszym zespole The Gers rozegrał trzy spotkania, a w sierpniu 2022 roku wrócił do Polski, gdzie przebywał na wypożyczeniu w Lechu Poznań. Na swoim koncie zapisał trzy spotkania w PKO BP Ekstraklasie oraz 13 w rozgrywkach eWinner 2. ligi. 

– Dużą część kariery grałem w ataku, więc lubię i potrafię grać ofensywnie. Cieszę się, że będę miał okazję współpracować z Jackiem Magierą, to trener, którego dobrze znam z reprezentacji młodzieżowej. Chcę grać w Śląsku jak najwięcej i notować liczby, a to na pewno pomoże drużynie, której wyniki są najważniejsze – mówi Mateusz Żukowski po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem Wrocław.

– Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać młodego, polskiego zawodnika, który ma za sobą doświadczenie w tak dużym klubie jak Glasgow Rangers. Wiemy, że Mateusz to uniwersalny zawodnik, który może grać na skrzydle i boku obrony, dając jakość po obu stronach boiska. Jest głodny gry, ambitny, dobrze zna się z trenerem Magierą i wierzymy, że w Śląsku uwolni cały swój potencjał – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Mateusz Żukowski może grać na prawej stronie obrony, jak i na skrzydle. Przez kilka ostatnich lat był etatowym, młodzieżowym reprezentantem Polski. Młody zawodnik podpisał ze Śląskiem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.